Powiatowo-miejski magazyn darów już działa

Przy ul. Bohaterów Getta 9 w Nowej Soli znajduje się powiatowo-miejski magazyn, w którym będą zbierane dary dla obywateli Ukrainy. Koordynatorzy zbiórki, wolontariusze i sprzęt już czekają. We wtorek rano trafiły tu już rzeczy zebrane podczas weekendu.

Wjazd do siedziby firmy RachemPowiat Nowosolski we współpracy z Miastem Nowa Sól przygotował miejsce do magazynowania darów, które zostaną przekazane obywatelom Ukrainy. Ogromna 1700 m kw. hala znajduje się przy ul. Bohaterów Getta 9 w Nowej Soli, na terenie firmy Rachem (wjazd vis-a-vis ul. Fabrycznej).

Magazyn jest czynny od poniedziałku do piątku od godz. 8.00 do 19.00. Dary mogą dostarczać mieszkańcy Nowej Soli oraz gminy powiatu nowosolskiego. W przypadku większych transportów prosimy o wcześniejszy kontakt z powiatowym koordynatorem ds. pomocy humanitarnej  607 130 380, 603 704 409.

Lista potrzebnych rzeczy dla obywateli Ukrainy

Na miejscu czekają oraz wolontariusze. Swoją pomoc zaoferowali uczniowie szkół Powiatu Nowosolskiego. Koordynatorem działań szkolnych kół wolontariatu będzie Aleksandra Grządko, dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Nowej Soli.

Lista adresów punktów zbiórki darów w naszym powiecie:

Gmina Kożuchów

• Parafialny Zespół Caritas w Kożuchowie, ul. Bolesława Krzywoustego 3a, 67-120 Kożuchów;
  • Centrum Kultury „ZAMEK” w Kożuchowie, ul. Klasztorna 14, 67-120 Kożuchów;
  • Szkoła Podstawowa nr 2 w Kożuchowie, ul. 22 Lipca 1807, 12 67-120 Kożuchów;

Gmina m. Nowa Sól

• ul. Bohaterów Getta 9 (od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-19.00)

Gmina Nowa Sól

• Ośrodek Pomocy Społecznej, ul. Moniuszki 3, 67-100 Nowa Sól;

Gmina Nowe Miasteczko

• Gminny Dom Kultury w Nowym Miasteczku, ul. Tadeusza Kościuszki 2, 67-124 Nowe Miasteczko;

Gmina Otyń

• Gminne Centrum Kultury w Otyniu (punkt czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 15.00).