Powiat z perspektywy dwóch kółek

W sobotę 11 maja odbył się VI rajd rowerowy pod hasłem „Z Cepeliadą po Powiecie Nowosolskim”. W tym roku grupa cyklistów miała okazję podziwiać urocze zakątki gminy wiejskiej Nowa Sól.

Już po raz szósty Fundacja Cepeliada zaprosiła amatorów wypraw rowerowych do wspólnego podróżowania po Powiecie Nowosolskim. W tym roku celem wyprawy była gmina wiejska Nowa Sól. W programie 30-kilometrowego rajdu znalazły się m.in. położone w Starorzeczu „Trzy Dęby” i „Szaniec Szwedzki”, zabytkowa dzwonnica oraz Szkółka Leśna Nadleśnictwa Nowa Sól w okolicy Przyborowa.
VI rajd „Z Cepeliadom po Powiecie Nowosolskim” to okazja, żeby przybliżyć turystyczno-krajoznawcze atrakcje powiatu wśród uczestników wydarzenia oraz popularyzować turystykę rowerową.

Rajd był częścią Zielonych Ogrodów nad Odrą w Nowej Soli. Organizatorami rowerowego wydarzenia była Fundacja Cepeliada oraz Jan Wojtasik, autor bloga “Teksty i Pejzaże”.