Powiat wspiera powstanie poradni on-line dla dzieci i młodzieży

Zarząd Powiatu Nowosolskiego przyjął zaproszenie Prezesa Fundacji Instytut Edukacji Pozytywnej do udziału w projekcie, którego celem jest otwarcie darmowej on-linowej poradni zdrowia psychicznego dla dzieci i młodzieży.

Forma on-line ma zapewnić możliwość dotarcia ze wsparciem do każdego miejsca
w Polsce, także do małych miejscowości, gdzie możliwość skorzystania ze specjalistycznej pomocy psychologiczno-psychiatrycznej jest często niemożliwa. Całość pomocy zostanie zapewniona bezpłatnie i z utrzymaniem najwyższych standardów pomocy psychologiczno-psychiatrycznej.

Na otwarcie i pierwsze pół roku pilotażowego uruchomienia poradni fundacja musi pozyskać 136 tys. zł.

Obecnie Fundacja zbiera środki finansowe na otwarcie pierwszej w Polsce, bezpłatnej poradni zdrowia psychicznego online za pomocą portalu kilometrydobra.pl