Powiat stawia na remont kolejnych dróg

Powiat Nowosolski stara się o dofinansowanie remontów kolejnych dróg. Złożone zostały wnioski w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019, które dotyczą drogi w Miłakowie, obwodnicy Sokołowa oraz ul. Kamiennej wraz ze skrzyżowaniem z ul. Zielonogórską w Nowej Soli. W ramach Programu można uzyskać 50-procentowe dofinansowanie inwestycji. Obwodnica Sokołowa zostanie również sfinansowana ze środków Gminy Kożuchów, remont drogi w Miłakowie ze środków Powiatu i Gminy Nowe Miasteczko, a do remontu ul. Kamiennej –dołoży Powiat i Miasto Nowa Sól.
Przebudowa drogi powiatowej nr 1032F w miejscowości Miłaków obejmie odcinek o długości 1,6 km. Powstanie tam jednostronny chodnik, którego teraz brakuje przy tej ulicy. Dodatkowo zostaną przebudowane dwa skrzyżowania z drogami gminnymi, jedno zostanie wyremontowane. Zostanie zbudowana zatoka autobusowa. Wartość tej inwestycji to 6 mln zł.
Obwodnica w miejscowości Sokołów obejmie odcinek o długości 1577 m. Planowana jest budowa nowego oraz rozbudowa istniejącego skrzyżowania z drogami powiatowymi, dwukierunkowej ścieżki rowerowej, rowów przydrożnych i zjazdów z drogi powiatowej. Wartość inwestycji to 4 mln zł. Z kolei przebudowa drogi powiatowej tj. ul. Kamiennej wraz ze skrzyżowaniem z ul. Zielonogórską w Nowej Soli obejmie przebudową całą ul. Kamienną tj. odcinek o długości 0,78 km, obręby skrzyżowań z drogami powiatowymi ul. Zielonogórską i Zamiejską oraz dziewięcioma drogami gminnymi. Dodatkowo powstanie oświetlenie drogowe, kanalizacja deszczowa, chodniki oraz zatoka postojowa w obrębie kościoła. Wartość inwestycji to 4,4 mln zł.