Powiat Nowosolski otrzymał prawie milion zł na rozwój sportu

Budowa kompleksu lekkoatletycznego przy Liceum Ogólnokształcącym w Nowej Soli została dofinansowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki  w ramach pilotażowego programu ” Orliki lekkoatletyczne” .

W trakcie konferencji, która odbyła się w miniony piątek, 2 października Starosta Nowosolski Waldemar Wrześniak poinformował, że planowany kompleks lekkoatletyczny będzie najnowocześniejszym tego typu obiektem na terenie powiatu. Dzięki zespołowi z Wydziału Inwestycji, Funduszy Pomocowych i Promocji na czele z panią naczelnik  Katarzyną Dzieńdziurą opracowano projekt i złożono wniosek który został pozytywnie zweryfikowany. Starosta skierował także podziękowania dla posła Bogusława Wontora  za zaangażowanie i wsparcie w uzyskanie dotacji.

Realizacja inwestycji pozwoli na powstanie infrastruktury umożliwiającej organizację turniejów rangi powiatowej, wojewódzkiej, ogólnopolskiej, a nawet międzynarodowej. Dzięki budowie nowoczesnego obiektu, w Nowej Soli będą mogły odbywać się zawody w wielu konkurencjach, takich tak biegi sprinterskie, rzuty oszczepem i dyskiem, biegi przez płotki, skoki w dal i wzwyż.

W ramach zadania powstaną m.in.: bieżnia okrężna ze sztuczną nawierzchnią o długości 333 m, bieżnia prosta i boisko pokryte nawierzchnią trawiastą.  Wartość kosztorysowa zadania to 2 mln 900 tys.

Dzięki uzyskanej dotacji Powiat Nowosolski zakupi także sprzęt sportowy niezbędny do prawidłowego wykorzystania obiektu. Teren kompleksu będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych i będzie dostępny bezpłatnie dla mieszkańców miasta i okolic.