Powiat Nowosolski chce sfinansować 3 inwestycje z „Tarczy dla samorządów”

Parking przy szpitalu? Droga i most? Remont w Spożywczaku? Która z powiatowych inwestycji ma szansę na realizację? 30 września minął termin składania wniosków do drugiej odsłony Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Logo Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz kolaż 3 zdjęć inwestycji, o których realizację wnioskuje Powiat (parking szpitala, droga 1022F wraz z mostem nad Obrzycą oraz ciągi komunikacyjne w ZSP nr 4)Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to program dedykowany jest gminom, miastom i powiatom, które w dobie walki z pandemią borykają się z problemami finansowymi. Rządowe wsparcie trafi również do Powiatu Nowosolskiego.

W jego pierwszej odsłonie Powiat Nowosolski otrzymał wsparcie w wysokości 3 284 398,00 zł. 30 września zakończył się nabór wniosków do drugiej odsłony programu, w ramach którego dla samorządów zabezpieczono 6 mld zł na lokalne inwestycje.

– Powiat Nowosolski złożył 3 wnioski. Przedmiotem pierwszego jest rozbudowa parkingu przy Wielospecjalistycznym Szpitalu SPZOZ w Nowej Soli o dodatkowe 201 miejsc parkingowych. Drugi wniosek dotyczy wykonania kolejnego etapu drogi powiatowej nr 1022F wraz z budową mostu na rzece Obrzyca. Trzeci wniosek to modernizacja budynku Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Nowej Soli, polegający na przeprowadzeniu prac budowlanych w korytarzach, salach dydaktycznych, ciągach komunikacyjnych oraz w sanitariatach. Wartość wszystkich inwestycji to blisko 12 mln złotych – poinformowała Starosta Nowosolski Iwona Brzozowska.