Powiat i miasto zainwestują w sport

Wczoraj, 27 sierpnia, obiekty sportowe przy Liceum Ogólnokształcącym w Nowej Soli wizytował wiceminister sportu Bogusław Ulijasz. Spotkanie było możliwe dzięki posłowi Bogusławowi Wontorowi, który do  Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzonkowie zaprosił członków Zrzeszenia Gmin Województwa Lubuskiego. Tematyka spotkania dotyczyła inwestycji sportowych w lubuskich gminach. Podczas wizyty w Nowej Soli minister rozmawiał ze starostą nowosolskim Waldemarem Wrześniakiem oraz wicestarostą Robertem Paluchem o dużej inwestycji jaka będzie realizowana w najbliższym czasie na terenie LO i dotyczyć będzie przebudowy kompleksu sportowego szkoły. Na tę inwestycję powiat liczy na dofinansowanie – 900 tys. zł, z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach programu „Orliki lekkoatletyczne”. W ramach modernizacji boiska LO miałaby powstać czterotorowa bieżnia o długości 333 m, z odcinkiem umożliwiającym bieg na 100 m, stanowisko do skoku: w dal, wzwyż, pchnięcia kulą, z wpisanym boiskiem do piłki nożnej. W kolejnym etapie zadania zaplanowano zagospodarowanie drugiej części działki i budowę 3 boisk do piłki plażowej oraz boiska wielofunkcyjnego do piłki ręcznej z wpisanymi boiskami do koszykówki i siatkówki oraz siłownią zewnętrzną. Jednym z warunków otrzymania dofinansowanie jest rozpoczęcie prac budowlanych jeszcze w tym roku. Ponadto założeniem programu, z którego powiat uzyska dofinansowanie na budowę jest by obiekty sportowe były ogólnodostępne, nie tylko dla uczniów LO, ale by również mogli z nich korzystać mieszkańcy.

W spotkaniu z ministrem uczestniczyli również prezydent Wadim Tyszkiewicz oraz wiceprezydent Jacek Milewski. Włodarze miasta zapoznali ministra B. Ulijasza z planami inwestycyjnymi, dotyczącymi  boiska przy Gimnazjum nr 2. W ramach inwestycji, która rozpocznie się już za tydzień, powstaną dwa boiska: jedno do gry w piłkę nożną o wymiarach 26m x 56m ze strefą wybiegu o szerokości 2 i 3 m, z nawierzchnią z trawy syntetycznej; drugie boisko będzie wielofunkcyjne do gry w siatkówkę i koszykówkę z nawierzchnią syntetyczną poliuretanową. Przebudowana zostanie istniejąca bieżnia i skocznia w dal – bieżnie będą pokryte nawierzchnią syntetyczną poliuretanową. Boisko do gry w piłkę nożną ma powstać jeszcze w tym roku, to drugie, wielofunkcyjne – na koniec sierpnia 2016. Dodatkowo w ramach tej inwestycji zostanie także wybudowane ogrodzenie części terenu gimnazjum, wyremontowany będzie plac apelowy przed budynkiem szkoły, a miejsca postojowe zostaną utwardzone płytami ażurowymi. Koszt całej inwestycji przy Gimnazjum, to to około 2.3 miliona złotych.