Ponad 250 osób wzięło udział w powiatowym Dniu bez Samochodu

Już po raz ósmy Starostwo Powiatowe w Nowej Soli włączyło się w akcję – Europejski Dzień bez Samochodu. W niedzielę – 25 września, ponad 250 osób wyruszyło na wspólny rajd rowerowy ze Starostą Nowosolskim Waldemarem Wrześniakiem. Licząca ok. 8 kilometrów trasa zachęciła całe rodziny do rekreacyjnego przejazdu. Najmłodszy uczestnik miał 3 lata. Meta rajdu znajdowała się na nowo otwartym stadionie lekkoatletycznym przy Liceum Ogólnokształcącym w Nowej Soli, gdzie rozegrane zostały zawody sportowe. Na chętnych czekały takie konkurencje jak m.in. przeciągnie liny, skok w dal, rzut piłką lekarską, bieg przez płotki, wyścigi w workach. W zawodach uczestniczyły pięcioosobowe drużyny, a najlepszy okazał się zespół Środowiskowego Hufca Pracy. Drugie miejsce przypadło drużynie ze Spożywczaka, a trzecie z Liceum Ogólnokształcącego. Na każdego czekał upominek, a dla najlepszych nagrody. Na kolejny rad i zawody zapraszamy już za rok.