Ponad 200 osób na ulicach Nowej Soli podczas „Europejskiego Dnia Bez Samochodu w Powiecie Nowosolskim”

20 września 2015 r., w Nowej Soli odbył się rowerowy rajd pod nazwą „Europejski Dzień bez Samochodu w Powiecie Nowosolskim Wsiądź na Rower – VII Edycja”.

Po przywitaniu przez Starostę Nowosolskiego Waldemara Wrześniaka uczestników rajdu pod siedzibą Starostwa rowerzyści wyruszyli  w trasę po Nowej Soli.

Mimo kapryśnej  pogody w rajdzie wzięło udział 230 osób z terenu Powiatu Nowosolskiego, ale  także z Zielonej Góry.

Jak co roku jechał Pan Kazimierz Malinowski, który jak sam o sobie powiedział „liczy już 90 wiosen, ale równie licznie przybyło młodsze pokolenie dzieci i młodzieży uczestniczył nawet chłopiec który skończył „roczek”.

Po rajdzie, na stadionie przy Liceum Ogólnokształcącym odbyły się zawody sportowo – rekreacyjne związane z tematyka rowerową. To był „historyczny” moment zobaczenia i sfotografowania stadionu. Powiat Nowosolski otrzymał dofinansowanie  ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki przygotowuje się do modernizacji obiektu i stworzeniu certyfikowanego stadionu lekkoatletycznego.

Dobra atmosfera i pozytywne słowa uczestników rozgrywek oraz stadion w „nowej odsłonie”  w 2016r to wystarczające argumenty dla organizatorów na realizację ósmej edycji rajdu rowerowego.

Klasyfikacja rozgrywek:

I miejsce – Fundacja Karolat

II miejsce – Środowiskowy Hufiec Pracy

III miejsce – drużyna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych „Odlewniak”.

Gratulujemy!