Policjanci sprawdzają wiedzę uczniów mundurówek

Uczniowie klas mundurowych z Powiatu Nowosolskiego nie tylko biegają po poligonie czy ćwiczą samoobronę. Młodzież ma także sporą wiedzę na temat służb mundurowych. Udowodnili to reprezentanci czterech szkół, którzy spotkali się podczas finału konkursu Wiedzy o Policji.

W tym roku Policja obchodzi 100-lecie działalności. Z tej właśnie okazji funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli zorganizowali konkurs dla uczniów klas mundurowych. Finał odbył się w poniedziałek 10 czerwca.

Mocny finał

Uczestników etapu finałowego przywitali Starosta Nowosolski Iwona Brzozowska, Komendant KPP w Nowej Soli insp. Grzegorz Karpiński, zastępca komendanta podinsp. Marcin Bednarek oraz insp. Sławomir Tomal, były szef KPP w Nowej Soli.

Do rywalizacji przystąpili wyłonieni w eliminacjach szkolnych reprezentanci CKZiU „Elektryk”, ZSP nr 4 „Spożywczak”, kożuchowskiej „Piątki” oraz Zespołu Szkół w Nowym Miasteczku.

Miasteczko najlepsze

Młodzież musiała rozwiązać test dotyczący funkcjonowania policji oraz jej historii. Test składał się z 20 pytań, a na odpowiedź było tylko 30 sekund.

W konkursie zwyciężył Dominik Archutowicz z Nowego Miasteczka, II miejsce zajął Dawid Skoczeń również reprezentujący szkołę w Nowym Miasteczku, z kolei na III miejscu uplasowała się Kinga Januszewicz z CKZiU “Elektryk”.