Podczas koncertu charytatywnego licytowano za 21 tys. zł

Wczoraj – 4 czerwca br. w Nowosolskim Domu Kultury odbył się Koncert Charytatywny dla Ani Piwko. Pani Ania jest nowosolanką, przedszkolanką, mamą dwóch synów. Celem zbiórki była operacja A. Piwko, u której wykryto glejaka IV stopnia. Koncert zorganizował nowosolski Klub Mam wraz ze Stowarzyszeniem Nowosolska Paczka. Była loteria fantowa, ciasta własnej roboty, koncert Orkiestry Parafialnej Fermata Band oraz mnóstwo licytacji. Np. można było wylicytować mecz koszykówki jeden na jeden ze Starostą Nowosolskim Waldemarem Wrześniakiem, który był obecny podczas koncertu i sam wylicytował piłkę do gry w piłkę ręczną z autografami mistrzów. Gadżetów było bardzo dużo – karnety na zabiegu kosmetyczne, przedmioty od znanych sportowców, kosze pełne niespodzianek, czy dyrygowanie orkiestrą Fermata Band. Licytacje prowadzili: Karolina Kuras z Kabaretu Zachodniego oraz Grzegorz Zwarycz – Dyrektor Ośrodka Kultury w Nowym Miasteczku. Udało się zebrać 21.000 zł, a dodając do tego pieniądze z loterii fantowej, sprzedaży ciast, sprzedaży biletów oraz umieszczania reklam mamy kwotę 38.101,50 zł. Ale to nie pierwsza inicjatywa dla Ani Piwko. Wcześniej odbył się już Bieg dla Ani, w którym Starosta również wziął udział. Podczas Półmaratonu Solan zbierano także pieniądze do puszek. Z tych dwóch imprez uzyskano 5506,92 zł. Kolejna zbiórka odbędzie się podczas Dni Nowej Soli. Specjalnie powołany Komitet Pomocy dla Ani Piwko również będzie zbierał pieniądze do puszek.