PKM Zachód wspiera nowosolski szpital

Starosta Nowosolski Iwona Brzozowska otrzymała dziś symboliczny czek od Łukasza Lisowskiego, przedstawiciela PKM Zachód. Zielonogórska firma deweloperska postanowiła przekazać 10 tys. zł na zakup tomografu dla szpitala w Nowej Soli.

– Dziękuję za piękny gest solidarności. Życzę Panu oraz Pana współpracownikom, żebyście nigdy nie musieli z tego tomografu korzystać – mówiła Starosta Nowosolski Iwona Brzozowska, odbierając czek. – Państwa inicjatywa to przykład dobrej praktyki. Być może dzięki temu uda się zachęcić inne przedsiębiorstwa do podobnych działań – dodała.

Dać coś od siebie

Na pomysł wsparcia zbiórki na zakup tomografu dla Wielospecjalistycznego Szpitala w Nowej Soli wpadła Monika Lisowska, prezes zielonogórskiej firmy deweloperskiej.

– Moja żona przebywa w różnych środowiskach społecznych i uważa, że takie działania należy wspierać. Prowadzimy firmę nie tylko po to, żeby zarabiać pieniądze, ale także aby pomagać innym. Cieszy nas, gdy możemy dać coś od siebie – podkreślał Łukasz Lisowski. – To pierwszy taki gest z naszej strony, ale mam nadzieję, że nie ostatni – dodał.

Znana marka

Warto zaznaczyć, że PKM Zachód to znana w naszym regionie firma deweloperska. PKM Zachód wybudował m.in. „Baśniową Krainę” – żłobek w Otyniu oraz budynek mieszkaniowo-usługowy przy ul. 1 Maja w Nowej Soli. W najbliższych planach przedsiębiorstwo ma budowę osiedla przy ul. Ekonomicznej (ok. 1 000 mieszkań) w Nowej Soli oraz bloków mieszkaniowych w Bytomiu Odrzańskim.

O firmie PKM Zachód można usłyszeć także podczas wielu wydarzeń sportowych. Deweloper jest m.in. sponsorem MKST Astra Nowa Sól czy MKS Odra Bytom Odrzański.

Samorządowa jedność

Sytuacja nowosolskiego szpitala poruszyła wiele osób. W pierwszej kolejności udział w porozumieniu finansowym zadeklarowały lokalne samorządy – miasto Nowa Sól, gmina Otyń, gmina Kolsko i gmina Bytom Odrzański. Wsparcie przekazała także gmina Niegosławcie. Na tym jednak nie koniec. W ubiegłym tygodniu wstępne deklaracje pomocy finansowej na zakup tomografu dla szpitalowi w Nowej Soli złożyły także – miasto Głogów, gmina Zabór oraz gmina Nowogród Bobrzański.

Każdy może pomóc

Przypominamy, że trwa również zbiórka zorganizowana przez komitet społeczny “Razem dla tomografu. Pieniądze można:

• wrzucać do puszek oznakowanych logiem zbiórki – puszka stoi m.in. w kasie Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego w Nowej Soli
  • wpłacać na konto bankowe komitetu:
    Bank Spółdzielczy w Kożuchowie z dopiskiem: “Społeczny Komitet Dla Tomografu”
  • zrobić wpłatę przez portal zrzutka.pl: https://zrzutka.pl/sws8mx