Pięknie czytali pod patronatem Starosty

11 maja w Galerii pod Tekstem rozegrana została XVI edycja Powiatowego Konkursu Pięknego Czytania zorganizowanego przez ZSP nr 2 „Nitki” w Nowej Soli. Honorowy Patronat objął Starosta Nowosolski Waldemar Wrześniak. Do rywalizacji stanęło 18 uczestników ze wszystkich szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu. Ich zadaniem było przedstawienie własnej interpretacji wylosowanego fragmentu powieści Z. Nałkowskiej „Hrabia Emil” lub „Przedwiośnia” S. Żeromskiego. Występy oceniało jury w składzie: Elżbieta Gonet dyrektor MBP w Nowej Soli i Edward Gramont dyrektor teatru Terminus a Quo. Konkurs wpisał się w szereg uroczystości uświetniających 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, stąd odwołanie do tekstów ukazujących w tle losy naszego narodu. Zwyciężczynią 5. edycji została Oliwia Kowal z LO im. K.K. Baczyńskiego, drugie miejsce zajęła jej szkolna koleżanka Katarzyna Łopato, trzeci był Norbert Bogucki z kożuchowskiej „Piątki”. Wyróżnienie zdobył Damian Adamczak z ZSP 2 „Nitki”. W imieniu Starosty nagrody uczniom wręczyła Łucja Wojewódzka – Członek Zarządu Powiatu oraz Dyrektor „Nitek” Daniel Lesiewicz. Gratulujemy laureatom oraz wszystkim uczestnikom i ich opiekunom.