Paszport do wygranej czyli konkursy na Targach Pracy i Edukacji

Zbliżają się V Nowosolskie Targi Pracy i Edukacji. Tegoroczna edycja tego wydarzenia będzie wyjątkowa. Aby uatrakcyjnić formułę Targów, zaplanowaliśmy kilka konkursów dla uczestników i wystawców. Już zapraszamy do odwiedzenia stanowisk oraz wspólnej zabawy.

Nowosolskie Targi Pracy i Edukacji, które odbędą się 19 listopada 2019 roku w Hali Sportowej CKZiU Elektryk w Nowej Soli (ul. Piłsudskiego 61), to szansa na poznanie lokalnego rynku pracy, nawiązanie kontaktów, a możne nawet na podjęcie ważnych życiowych decyzji dotyczących wyboru ścieżki edukacji i zawodowej.

Chcemy, aby Targi były wydarzeniem wyjątkowym i niezapomnianym. Przygotowaliśmy trzy strefy – strefę edukacji, strefę pracodawców oraz strefę inspiracji zawodowych – w których odwiedzający znajdą ofertę skierowaną do swoich potrzeb.

Podczas tegorocznej edycji imprezy odbędą się również konkursy dla uczniów szkół podstawowych i średnich oraz szkół i pracodawców.

„Żółty paszport”

Uczniowie szkół podstawowych przy wejściu na teren Targów otrzymają „żółty paszport” uczestnika. Podczas wizyt na stoiskach szkół Powiatu Nowosolskiego młodzież będzie zbierała naklejki. Z kompletem będzie można się zgłosić do stoiska Powiatu po nagrodę gwarantowaną. O godz. 14.00 odbędzie się losowanie dodatkowych nagród niespodzianek m .in. voucherów i zaproszeń na warsztaty, których fundatorem są nasze placówki.

Trzyosobowe reprezentacje szkół podstawowych wezmą również udział w quizie dotyczącym znajomości Powiatu Nowosolskiego. Najlepsza drużyna otrzyma zaproszenie do Starostwa Powiatowego w Nowej Soli.

„Niebieski paszport”

Również uczniowie szkół ponadpodstawowych otrzymają paszporty, do których będą zbierali naklejki. „Paszport” uczestnika będzie miał kolor niebieski. Młodzież będzie musiała zebrać minimum 10 naklejek od pracodawców i oddać głos na ich zdaniem najciekawsze stoisko. Paszporty wezmą udział w losowaniu dwóch biletów na mecz koszykówki Stelmetu Zielona Góra, którą ufundowali pracodawcy.

Ponadto spośród uczniów, którzy odwiedzą strefę inspiracji zawodowych, zostanie rozlosowane 5 zaproszeń od Fundacja na rzecz Collegium Polonicum w Słubicach. Przedstawiciele Fundacji zrealizują dla uczniów coaching kariery poprzedzony badaniem predyspozycji zawodowych. Wsparciem zostaną dodatkowo objęci uczniowie szkół branżowych (w sumie pięć osób z ZSP nr 2 i ZSP nr 5).

Najciekawsze stoisko

„Paszporty” to nie tylko szansa na wygranie nagród dla uczniów, ale również dla wystawców. „Żółty paszport” upoważnia uczniów podstawówek do głosowania na najciekawsze stoisko szkoły.

Z kolei uczniowie szkół ponadgimnazjalnych wybiorą najlepsze stoisko pracodawcy. Do firmy, która otrzyma najwięcej głosów, trafi bon o wartości 20 tys. zł na realizację wybranej przez siebie formy wsparcia przez PUP np. staż, refundacja kosztów doposażenia stanowiska pracy lub szkolenie dla przedsiębiorcy oraz pracowników z KFS. Pracodawca będzie musiał spełnić jedynie wymogi formalno-prawne.