OSP z Gminy Kolsko dla tomografu. Takiej kwoty nie spodziewał się nikt

Gmina Kolsko od samego początku deklarowała wsparcie dla nowosolskiego szpitala. Jednak ostateczna skala pomocy zaskoczyła wszystkich. Strażacy ochotnicy zorganizowali zbiórkę złomu, w ramach której przekazali ponad 37 tys. zł na zakup tomografu.

Ochotnicza Straż Pożarna z Gminy Kolsko dołączyła do społecznej zbiórki na tomograf dla szpitala w Nowej Soli. Strażacy jednak znaleźli swój własny sposób na zebranie pieniędzy – zorganizowali zbiórkę złomu. Jeździli od domu do domu, od sołectwa do sołectwa i zbierali złom. Każdy kilogram był na wagę złota. Ile udało się uzbierać? Tego do ostatniej chwili ochotnicy nie chcieli zdradzić.

Czek i duże WOW!

W czwartek Starosta Nowosolski Iwona Brzozowska oraz Małgorzata Karimow, Monika Ostrowska i Andrzej Staroszczuk, przedstawiciele Komitetu Społecznego „Razem dla tomografu” spotkali się z członkami Ochotniczej Straży Pożarnej w Kolsku i Konotopie.

To właśnie podczas tego spotkania strażacy przekazali czek na 37 065 złoty i 30 groszy. Zebrana kwota to efekt pomysłowości, zaangażowania i ciężkiej pracy strażaków, ale także wielkich serc mieszkańców gminy, którzy zechcieli pomóc i przekazując złom, dołączyć do zbiórki.

Dziękujemy, dziękujemy, dziękujemy

Starosta Iwona Brzozowska nie kryje zaskoczenia i ogromnej dumy. Ze strażakami z Gminy Kolsko współpracowała wiele lat, jednak organizacja tej akcji przeszła najśmielsze oczekiwania.

– Ogromny trud jaki włożyli Druhowie w to, aby dorzucić swój „wdowi grosz” do tej akcji jest nieoceniony i jedyny w swoim rodzaju. Okazuje się, że nie trzeba mieć dużo, żaby móc ofiarować wiele. Wystarczy mieć otwarte serce i gotowość do pracy. Strażacy z Gminy Kolsko jesteście wspaniali i z całego serca wam za to dziękuję – dziękowała ochotnikom Starosta Iwona Brzozowska. – Ogromne podziękowania składam również mieszkańcom gminy Kolsko, którzy odpowiedzieli na apel Strażaków. Osobne podziękowania dla Pani Sołtys i mieszkańców Tyrszelin za dodatkową zbiórkę na tomograf – podkreślała Starosta.

Akcja nadal trwa

Do zbiórki na tomograf może włączyć się każdy, w grupie lub indywidualnie. Możliwości wsparcia Komitetu „Razem dla tomografu” jest kilka. Pieniądze można:

• wrzucać do puszek oznakowanych logiem zbiórki – puszka stoi m.in. w kasie Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego w Nowej Soli
  • wpłacać na konto bankowe komitetu:
    Bank Spółdzielczy w Kożuchowie z dopiskiem: „Społeczny Komitet Dla Tomografu”
  • zrobić wpłatę przez portal zrzutka.pl: https://zrzutka.pl/sws8mx