Ósmoklasiści z Kożuchowa z wizytą w starostwie

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kożuchowie już wiedzą, gdzie będą mogli za kilka lat odebrać prawo jazdy, jak na mapach geodezyjnych wyglądają ulice ich miasta oraz gdzie szukać informacji w temacie naboru do szkół. Laureaci quizu o szkołach powiatu nowosolskiego odwiedzili Starostwo Powiatowe w Nowej Soli.

Dla wielu młodych ludzi funkcjonowanie urzędów to zagadnienie, które jeszcze ich nie dotyczy. Temat znają jedynie z książek lub opowieści dorosłych. Czworo uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kożuchowie może jednak już pochwalić się nico większa wiedzą dotyczącą Starostwa Powiatowego w Nowej Soli.

Nietypowa nagroda

Wiktoria Bożyna, Zuzanna Kaźmierska, Gabrysia Szczerbińska oraz Bartosz Luka to laureaci quizu o szkołach powiatu nowosolskiego, który odbył się podczas V Nowosolskich Targów Pracy i Edukacji. W nagrodę młodzież została zaproszona na wycieczkę do Starostwa Powiatowego w Nowej Soli.

Z młodzieżą spotkała się Starosta Iwona Brzozowska, która opowiedziała im o działaniu lokalnego samorządu, pracy urzędu oraz jednostek powiatowych. Był również czas na rozmowę o pasjach i dalszych planach edukacyjnych ósmoklasistów z SP nr 1 w Kożuchowie.

Urząd od podszewki

Uczniowie z kożuchowskiej jedynki mieli również okazję przyjrzeć się pracy urzędników. Przewodnikami po starostwie byli naczelnicy Bogumiła Sadowa oraz Marek Szymczyk.

Młodzież m. in. zajrzała do sali sesyjnej, na której podejmowane są najważniejsze decyzje dla całego Powiatu Nowosolskiego, zerknęła na Kożuchów na mapach w geoportalu i tych tradycyjnych, odwiedziła wydział komunikacji, archiwum oraz serce starostwa – biuro obsługi interesantów.

Nie zabrakło też rozmów o zbliżającym się wielkimi krokami naborze do szkół.