Orkiestra Elektryka gra dla nas już 50 lat

Orkiestra pod batutą Kacpra WojtkowiakaAch, co to był za wieczór. Jubileuszowy koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej Elektryk Nowa zachwycił publiczność, która licznie przybyła na koncert w hali widowiskowo-sportowej w Nowej Soli.

Już od 50 lat Orkiestra Elektryka jest wizytówką szkoły, miasta, powiatu, a nawet województwa. Z sukcesami reprezentuje nas na festiwalach, koncertach i przeglądach.
Zespół założony przez Janusza Gabryelskiego początkowo liczył 13 osób. Szybko jednak MOD rosła w siłę. Pan Janusz stworzył zespół, który przez lata wychował wielu wspaniałych muzyków. Jego dzieło kontynuowali Artur Niemiec oraz obecny dyrygent Kacper Wojtkowiak.
Jubileuszowy koncert był okazją do podziękowania wszystkim osobom, które przez pięć dekad wpierały rozwój orkiestry – dyrygentom, instruktorom, opiekunom. Dzięki ich pracy i zaangażowaniu młodzi ludzie mogą realizować swoje pasje.
Podczas sobotniego koncertu nie jednemu w oku zakręciła się łza. Było sporo wspomnień i pięknej muzyki. Na jednej scenie spotkali się ci, którzy przed laty tworzyli Orkiestrę oraz bardzo młodzi muzycy, którzy tworzą ją dziś.
Grajcie nam 100 lat!!!
Patronat nad wydarzeniem objęli Starosta Nowosolski – Iwona Brzozowska oraz Jacek Milewski Prezydent Miasta Nowa Sól.