OMNIBUS dla asów z Otynia

W ubiegłym tygodniu w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 im. Leszka Kołakowskiego w Kożuchowie odbyła się III edycja Konkursu Interdyscyplinarnego „OMNIBUS” pod Patronatem Starosty Nowosolskiego.

Konkurs był skierowany do tegorocznych absolwentów szkół podstawowych oraz gimnazjów.

Do boju o statuetkę i zaszczytny tytuł stanęło sześć czteroosobowych drużyn z SP 1 i SP nr 2 w Kożuchowie, Gimnazjum w Kożuchowie, ZSP w Otyniu, SP nr 2 w Nowej Soli i SP w Bytomiu Odrzańskim. Zawodnicy mieli do rozwiązania 10 zadań z różnych dyscyplin wiedzy, m.in. języki obce, język polski, matematyka, fizyka, chemia, geografia, informatyka oraz pierwsza pomoc. Młodzież musiała wykazać się dużą wiedzą teoretyczną oraz umiejętnościami pracy w grupie. Rywalizacja była zacięta. O zwycięstwie zdecydowały zaledwie dwa punkty.

Najlepsza okazała się drużyna „Asy” reprezentująca Zespół Szkolno-Przedszkolny w Otyniu. Warto dodać, że zespołowi udało się powtórzyć ubiegłoroczny sukces otyńskiej ekipy. Statuetkę oraz pamiątkowy dyplom zwycięskiej drużynie wręczyła Iwona Brzozowska, Starosta Nowosolski. Dyplomy otrzymały również pozostałe ekipy.

– Zwycięzca jest tylko jeden, ale myślę, że wszyscy zasługujecie na duże słowa uznania. Jesteście najlepszymi z najlepszych, to wy reprezentujecie wasze szkoły – podkreślała Iwona Brzozowska, Starosta Nowosolski.

Organizacji przedsięwzięcia podjęła się pomysłodawczyni turnieju Aneta Łozińska przy współpracy uczniów ZSP nr 5.