17 maja rozpoczęła się rekrutacja do szkół ponadpodstawowych. Przed absolwentami szkół podstawowych jedna z najważniejszych decyzji w życiu. Młodzi ludzie muszą sobie odpowiedzieć nie tylko na pytanie, co chcą w życiu robić, ale przede wszystkim zdecydować, jaka szkoła pozwoli im zrealizować zawodowe plany.
Ucz się u nas! 6 szkół Powiatu Nowosolskiego to tak naprawdę ogrom możliwości – 4-letnie liceum ogólnokształcące, 5-letnie technikum lub 3-letnia szkoła branżowa. W przypadku liceum i technikum nauka kończy się egzaminem maturalnym, którego wynik jest przepustką na studia. Z kolei uczniowie techników i branżówek swoje kwalifikacje potwierdzają egzaminami zawodowymi. Absolwenci szkoły branżowej mogą kontynuować naukę w szkole branżowej II stopnia i przystąpić do egzaminu maturalnego.
17 maja rozpoczęła się rekrutacja do szkół Powiatu Nowosolskiego.
Wnioski należy wypełnić elektronicznie LINK
Ogólniak
Nasze Liceum Ogólnokształcące to wybór przede wszystkim dla osób, które nie mają jeszcze w pełni doprecyzowanych planów na przyszłość, chcą się jednak rozwijać i zdobyć wyższe wykształcenie. W przeciwieństwie do techników, nauka w liceum nie kończy się uzyskaniem żadnego tytułu zawodowego. Jesteśmy ofertą dla ambitnych, silnie zmotywowanych do nauki, pracowitych, ale i pełnych pasji oraz ciekawych świata młodych ludzi, którym stwarzamy przestrzeń do nauki i aktywności społecznej oraz rozwijania różnorodnych zainteresowań.
Elektryk
Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego „Elektryk” w Nowej Soli jest szkołą, która kształci w zawodach technicznych i na kierunkach ogólnokształcących od ponad 70 lat. Doskonale wyposażona baza dydaktyczna daje możliwość kształcenia na najwyższym poziomie. Kierunki techniczne proponowane przez CKZiU „Elektryk” są dopasowane do wymagań rynku pracy. Współpraca z najważniejszymi pracodawcami z branży daje możliwość prowadzenia ćwiczeń na sprzęcie doskonałej jakości, w który wyposażona jest szkoła, a także udziału w zajęciach organizowanych bezpośrednio u partnerów szkoły.
Nitki
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Nowej Soli, to wyzwanie, to, wbrew powszechnej opinii, solidna edukacja, która przynosi Naszym Uczniom przygodę, zaskoczenie, ale przede wszystkim świetny start w dorosłe życie. Nasza oferta skierowana jest do młodych ludzi, którzy chcą być cenionymi fachowcami w naszym regionie, chcą nauczyć się konkretnego zawodu, dzięki któremu nie będą martwić się o miejsca pracy i będą godnie zarabiać.
Spożywczak
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Nowej Soli to szkoła dla wszystkich, którzy chcą zainwestować w swoją przyszłość, odnosić sukcesy i rozwijać pasje. Kształcenie w szkole branżowej I stopnia gwarantuje zdobycie kwalifikacji zawodowych, które przygotowują do wejścia na rynek pracy i pozwalają na szybkie usamodzielnienie się. Wybór technikum – to nie tylko szansa na ciekawy zawód, ale także na maturę i kontynuację nauki na wyższych uczelniach. Wysokie kwalifikacje nauczycieli oraz efektywna współpraca z instytucjami i organizacjami lokalnymi skutkują kształtowaniem kompetencji uczniów, zarówno zawodowych, jak i w zakresie samokształcenia, inicjatywności i przedsiębiorczości.
Piątka Kożuchów
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Kożuchowie proponuje kierunki, które dają szerokie perspektywy rozwoju i zdobycia dobrej pracy. Zarówno w Polsce, jak i pozostałych krajach Europy utrzymuje się duże zapotrzebowanie na kompetentnych pracowników sektora branży technologii informatycznych oraz logistycznej. Dodatkowo zyskujesz ucząc się rzeczy związanych z profilem wojskowym: innowacja wojskowa. Jeśli planujesz zostać fachowcem w określonej branży, chcesz już na starcie czerpać przyjemności z wykonywania ulubionej pracy, a także mieć okazję do zarobienia swoich pierwszych pieniędzy – to wszystko możesz osiągnąć rozpoczynając przygodę z zawodem w Naszej szkole.
SOSW
W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Janusza Korczaka kształcimy osoby z niepełnosprawnością intelektualną na wszystkich szczeblach edukacji od przedszkola, szkoły podstawowej oraz szkoły branżowej i przysposabiającej do pracy.
Praktyki zawodowe w Szkole Branżowej I Stopnia uczniowie realizują w stołówce szkolnej oraz w zakładach pracy, z kolei dla uczniów Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy praktyki organizowane są na terenie placówki.