Ogólniak? Technikum? Branżówka? Trwa rekrutacja do szkół Powiatu Nowosolskiego

Harmonogram rekrutacji - najważniejsze daty17 maja rozpoczęła się rekrutacja do szkół ponadpodstawowych. Przed absolwentami szkół podstawowych jedna z najważniejszych decyzji w życiu. Młodzi ludzie muszą sobie odpowiedzieć nie tylko na pytanie, co chcą w życiu robić, ale przede wszystkim zdecydować, jaka szkoła pozwoli im zrealizować zawodowe plany.

Ucz się u nas! 6 szkół Powiatu Nowosolskiego to tak naprawdę ogrom możliwości – 4-letnie liceum ogólnokształcące, 5-letnie technikum lub 3-letnia szkoła branżowa. W przypadku liceum i technikum nauka kończy się egzaminem maturalnym, którego wynik jest przepustką na studia. Z kolei uczniowie techników i branżówek swoje kwalifikacje potwierdzają egzaminami zawodowymi. Absolwenci szkoły branżowej mogą kontynuować naukę w szkole branżowej II stopnia i przystąpić do egzaminu maturalnego.

17 maja rozpoczęła się rekrutacja do szkół Powiatu Nowosolskiego.
Wnioski należy wypełnić elektronicznie LINK

Ogólniak

logo LO w Nowej SoliNasze Liceum Ogólnokształcące to wybór przede wszystkim dla osób, które nie mają jeszcze w pełni doprecyzowanych planów na przyszłość, chcą się jednak rozwijać i zdobyć wyższe wykształcenie. W przeciwieństwie do techników, nauka w liceum nie kończy się uzyskaniem żadnego tytułu zawodowego. Jesteśmy ofertą dla ambitnych, silnie zmotywowanych do nauki, pracowitych, ale i pełnych pasji oraz ciekawych świata młodych ludzi, którym stwarzamy przestrzeń do nauki i aktywności społecznej oraz rozwijania różnorodnych zainteresowań.

Elektryk

logo CKZiUCentrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego „Elektryk” w Nowej Soli jest szkołą, która kształci w zawodach technicznych i na kierunkach ogólnokształcących od ponad 70 lat. Doskonale wyposażona baza dydaktyczna daje możliwość kształcenia na najwyższym poziomie. Kierunki techniczne proponowane przez CKZiU „Elektryk” są dopasowane do wymagań rynku pracy. Współpraca z najważniejszymi pracodawcami z branży daje możliwość prowadzenia ćwiczeń na sprzęcie doskonałej jakości, w który wyposażona jest szkoła, a także udziału w zajęciach organizowanych bezpośrednio u partnerów szkoły.

Nitki

lgoo zsp 2Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Nowej Soli, to wyzwanie, to, wbrew powszechnej opinii, solidna edukacja, która przynosi Naszym Uczniom przygodę, zaskoczenie, ale przede wszystkim świetny start w dorosłe życie. Nasza oferta skierowana jest do młodych ludzi, którzy chcą być cenionymi fachowcami w naszym regionie, chcą nauczyć się konkretnego zawodu, dzięki któremu nie będą martwić się o miejsca pracy i będą godnie zarabiać.

Spożywczak

logo ZSP 4Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Nowej Soli to szkoła dla wszystkich, którzy chcą zainwestować w swoją przyszłość, odnosić sukcesy i rozwijać pasje. Kształcenie w szkole branżowej I stopnia gwarantuje zdobycie kwalifikacji zawodowych, które przygotowują do wejścia na rynek pracy i pozwalają na szybkie usamodzielnienie się. Wybór technikum – to nie tylko szansa na ciekawy zawód, ale także na maturę i kontynuację nauki na wyższych uczelniach. Wysokie kwalifikacje nauczycieli oraz efektywna współpraca z instytucjami i organizacjami lokalnymi skutkują kształtowaniem kompetencji uczniów, zarówno zawodowych, jak i w zakresie samokształcenia, inicjatywności i przedsiębiorczości.

Piątka Kożuchów

logo ZSP 5Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Kożuchowie proponuje kierunki, które dają szerokie perspektywy rozwoju i zdobycia dobrej pracy. Zarówno w Polsce, jak i pozostałych krajach Europy utrzymuje się duże zapotrzebowanie  na kompetentnych pracowników sektora branży technologii informatycznych oraz logistycznej. Dodatkowo zyskujesz ucząc się rzeczy związanych z profilem wojskowym: innowacja wojskowa. Jeśli planujesz zostać fachowcem w określonej branży, chcesz już na starcie czerpać przyjemności z wykonywania ulubionej pracy, a także mieć okazję do zarobienia swoich pierwszych pieniędzy – to wszystko możesz osiągnąć rozpoczynając przygodę z zawodem w Naszej szkole.

SOSW

W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Janusza Korczaka kształcimy osoby z niepełnosprawnością intelektualną na wszystkich szczeblach edukacji od przedszkola, szkoły podstawowej oraz szkoły branżowej i przysposabiającej do pracy.

Praktyki zawodowe w Szkole Branżowej I Stopnia uczniowie realizują w stołówce szkolnej oraz w zakładach pracy, z kolei dla uczniów Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy praktyki organizowane są na terenie placówki.