Od 100 lat wszędzie dla wszystkich

Nowosolski oddział Polskiego Czerwonego Krzyża zakończył obchody 100-lecia istnienia organizacji. Z okazji Dni Honorowego Krwiodawstwa oznaczenia oraz statuetki Starosty Nowosolskiego otrzymali najbardziej zasłużeni dawcy krwi.

W czwartek 28 listopada w gościnnych murach Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Nowej Soli odbyły się nowosolskie obchody Dni Honorowego Krwiodawstwa – ostatniej z całorocznego cyklu imprez w ramach obchodów 100-lecia Polskiego Czerwonego Krzyża. W uroczystości uczestniczyła Starosta Nowosolski Iwona Brzozowska.

– Jestem zaszczycona, że mogę w jednym miejscu spotkać tylu bohaterów. Bo niewątpliwie jesteście Państwo bohaterami. Wasza krew ratuje życie – mówiła Starosta Iwona Brzozowska. – Gratuluję również 100-lecia działalności PCK. Jest wiele organizacji, które pomagają potrzebującym, ale niewiele z nich może poszczycić się tak długą historią – podkreśliła.

Dni Honorowego Krwiodawstwa to co roku okazja, żeby uhonorować tych, którzy regularnie oddają krew. Zasłużenia dawcy otrzymali odznaczenia, legitymacje oraz okolicznościowe statuetki Starosty Nowosolskiego. Statuetki zostały przygotowane specjalnie na tę okazje w pracowni ceramicznej Warsztatów Terapii Zajęciowej.

Okolicznościowe medale oraz podziękowania otrzymali również sympatycy i sponsorzy, którzy od lat promują i wspierają działalność PCK w naszym regionie.

Chwilą ciszy uczczono także pamięć zasłużonych działaczy oraz pracowników PCK, którzy tworzyli stuletnią historię tej organizacji, a których dziś już z nami nie ma.