O lokalnej historii pod chmurką

Członkowie Stowarzyszenia Polania ze Starostą Iwoną BrzozowskąNa mapie powiatu nowosolskiego pojawiły się kolejne miejsca, do których warto dotrzeć podczas rowerowych wycieczek ścieżką Kolej na rower Powiat Nowosolski. Z inicjatywy Stowarzyszenie Grupa Eksploracyjna Polanie w Konotopie i w Kolsku zostały zamontowane tablice informujące o historii obu miejscowości, dawnych stacjach kolejowych i linii nr 371. Plenerowa wystawa powstała w ramach projektu, który został dofinansowany przez Powiat Nowosolski.

Dziś Polanie zaprosili mieszkańców i turystów do Kontopou na oficjalną inaugurację wystawy. Oprócz tablic można było zobaczyć również różne lokalne pamiątki, które gromadzą członkowie grupy.
Wystawę odwiedziła również Starosta Nowosolski – Iwona Brzozowska. – Dziękuję za zaangażowanie, super pomysł i współpracę. Efekty pracy Członków Stowarzyszenia Polanie będą stanowiły dodatkową atrakcję ścieżki – podkreśla Starosta Iwona Brzozowska.