Nowy sprzęt w szkolnych pracowniach

Do pracowni fryzjerskiej w ZSP nr 2 trafi profesjonalny sprzętPowiat Nowosolski konsekwentnie inwestuje w doposażenie szkolnych pracowni zawodowych. W najbliższym czasie nowoczesny sprzęt trafi do uczniów nowosolskich „Nitek” i „Spożywczaka”.

Blisko 400 tys. zł ma kosztować doposażenie pracowni fryzjerskiej, logistycznej oraz dla mechaników samochodowych. Powiat realizuje zadanie w ramach projektu „Młodzi rzemieślnicy razem dla pogranicza – rozwój transgranicznych kompetencji”.

W budżecie na 2023 rok zostały zaplanowane pieniądze na remont pracowni fryzjerskiej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Nowej Soli. Dzięki środkom z programu Interreg pracownia zostanie doposażona także w suszarki hełmowe, fotele fryzjerskie oraz myjnie fryzjerskie.

Nowy sprzęt zyskają także logistycy z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4. Do pracowni gospodarki magazynowej trafi profesjonalna owijarka.

Postępowania na zakup sprzętu dla fryzjerów i logistyków zakończyły się, sprzęt zostanie dostarczony do szkół po podpisaniu umów.

Wizyta zawodoznawcza w CottbusW planach jest również doposażenie pracowni mechaników pojazdów samochodowych w „Nitkach”. Trwa postępowanie, które ma wyłonić firmę dostarczającą sprzęt.