Nowy dyrektor PUP w Nowej Soli

Katarzyna Podgórska została wybrana nowym dyrektorem Powiatowego Urzędu Pracy w Nowej Soli. Na stanowisku zastąpi Elżbietę Ściopko-Moszkowicz. Nowa szefowa pośredniaka pracę rozpocznie w przyszłym tygodniu.

Pod koniec lipca ze stanowiskiem dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy żegna się Elżbieta Ściopko-Moszkowicz. Starostwo Powiatowe w Nowej Soli rozstrzygnęło już konkurs na nowego dyrektora. Zostanie nim nowosolanka Katarzyna Podgórska.

Siła doświadczenia

Katarzyna Podgórska nowosolski pośredniak zna od poszewki. W Powiatowym Urzędzie Pracy w Nowej Soli pracuje od 15 lat. Obecnie jest zastępcą dyrektora PUP w Nowej Soli. Funkcję tę pełni od 2015 roku.

Wcześniej pracowała w Starostwie Powiatowym w Zielonej Górze oraz stowarzyszeniu.

Gotowa na wyzwania

Nowa szefowa zdaje sobie sprawę z wyzwań, z które na nią czekają. Największym z nich jest pogodzenie interesów pracodawców i pracowników.

– Pracodawcom chcemy zaoferować kadrę, która będzie spełniała ich oczekiwania. Z kolei pracownikom oferty pracy, które będą im odpowiadały. To odwieczne wyzwanie, z którym muszą się zmierzyć urzędy pracy, bez względu na sytuacje na rynku – podkreśla K. Podgórska.

Drugie ważne zadanie, na które musi przygotować się nowosolski PUP, to obsługa osób spoza terenu Polski. W związku z obecną sytuacją na rynku pracy coraz więcej obcokrajowców szuka u nas zatrudnienia i chce związać swoje życie z naszym powiatem.

Kolejną kwestią jest praca z osobami, które napotykają na wiele barier podczas prób poszukiwania i podjęcia pracy. K. Podgórska podkreśla, że w tej kwestii podstawą będzie dobra współpraca z PCPR, ośrodkami pomocy społecznej, psychologami i szkołami.