Nowy blok operacyjny szpitala oficjalnie otwarty

Oficjalne otwarcie bloku operacyjnegoZakończyła się już budowa nowego bloku operacyjnego Wielospecjalistycznego Szpitala w Nowej Soli. W poniedziałek 14 listopada 2022 r. odbyło się oficjalne otwarcie nowej części lecznicy. W najbliższych dniach na stoły operacyjne trafią pierwsi pacjenci.

– To bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców powiatu nowosolskiego, ponieważ inwestycja umożliwi poprawę jakości i dostępności świadczeń zdrowotnych szpitala – podkreśla Starosta Iwona Brzozowska.

Gratulacje dyrektor szpitala złożyła m.in. Starosta Iwona BrzozowskaBlok operacyjny to dwukondygnacyjny obiekt z 8 salami operacyjnymi, ośmiostanowiskową salą wybudzeń oraz szeregiem pomieszczeń technicznych niezbędnych do jego funkcjonowania. Nowoczesny obiekt zapewnia wysoki standard sterylizacji i dezynfekcji, zachowanie wymogów w zakresie komunikacji oraz eliminacji krzyżowana się strefy czystej i brudnej.
Warto przypomnieć, że inwestycja umożliwi poprawę jakości i dostępności świadczeń zdrowotnych szpitala dla mieszkańców powiatu i województwa – w tym rozszerzenie zakresu zabiegów operacyjnych m. in. w onkologii – zabiegi przezskórnej termoablacji, radioablacji i chemoembolizacji zmian nowotworowych, w tym przerzutów w jelicie grubym, trzustce, rekonstrukcje pęcherza moczowego. Umożliwi dostęp do operacyjnych zabiegów bariatycznych, do rekonstrukcji piersi w zabiegach onkologicznych, angiografii tętnic kończyn obwodowych z wykorzystaniem CO2, leczenia inwazyjnego udarów mózgu, wszczepiania stentów aortalnych.

– Gratuluję dyrektor lecznicy Pani Bożenie Osińskiej oraz jej współpracownikom, jestem przekonana, że w takich warunkach lekarze i pielęgniarki będą mogli jeszcze lepiej zadbać o zdrowie pacjentów – podkreślała Starosta.