Nowosolskie Amazonki mają 20 lat

Nowosolskie Stowarztyszenie Amazonek TęczaHistoria Nowosolskiego Stowarzyszenia Amazonek ” Tęcza” zaczęła się 20 lat temu. Ogłoszenie w gazecie i pierwsze spotkanie, na którym pojawiło się 30 kobiet. Każda z nich usłyszała diagnozę “rak piersi”, wiedziały co to strach i cierpienie, miały w sobie ogromną wolę walki. Przez dwie dekady były dla siebie wsparciem, ale potrafiły też wyjść do innych kobiet.
W piątek 23 października w gronie przyjaciół Stowarzyszenie świętowało wspaniały jubileusz. To okazja do wspomnień, wzruszeń, ale i życzeń, aby ta inicjatywa trwała wiele lat.
W imieniu Zarządu Powiatu Nowosolskiego wszystkim Amazonkom i osobom wspierającym Stowarzyszenie podziękowania za ogromne zaangażowanie oraz działalność profilaktyczną na rzecz mieszkanek powiatu złożyła Sekretarz Monika Owczarek.