Nowosolski PCPR coraz bliżej przeprowadzki

Przygotowania do przeprowadzki Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Nowej Soli przebiegają w błyskawicznym tempie. W nowej siedzibie przy ul. Staszica (budynek OHP) trwa już malowanie ścian. Wszystko wskazuje na to, że przeprowadzka rozpocznie się już w połowie września.

Jeszcze we wrześniu Powiatowe Centrum Rodzinie w Nowej Soli zacznie funkcjonować w budynku przy ul. Staszica 1a. Na parterze budynku Ochotniczego Hufca Praca w Nowej Soli będą znajdowały się wszystkie biura. Z kolei pomieszczenia na trzecim piętrze zostaną zaadaptowane na potrzeby archiwum.

Remont na finiszu

Prace związane z przystosowaniem pomieszczeń na potrzeby Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Nowej Soli przebiegają bardzo sprawnie. W dawnych salach lekcyjnych OHP powstało kilka mniejszych pokoi. Na parterze będą znajdowały się m. in. sekretariat, pokoje pracowników socjalnych oraz gabinet psychologa i pedagoga.

Remont zbliża się do końca. Trwa malowanie ścian. W najbliższych dniach ekipa remontowa zajmie się m. in. montażem nowych drzwi oraz przebudową wejścia do budynku, aby ułatwić dostęp osobom poruszającym się na wózkach.

Nowa lokalizacja

Na początku sierpnia Zarząd Powiatu Nowosolskiego popisał umowę na wynajem pomieszczeń przy ul. Staszica 1a. To efekt kilkumiesięcznych starań o zapewnienie PCPR w Nowej Soli siedziby, która będzie spełniała potrzeby pracowników i klientów centrum.

Atutem nowej lokalizacji jest duży parking oraz sąsiedztwo Powiatowego Urzędu Pracy, a w niedalekiej przyszłości także Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowej Soli.