Nowosolska policja ma już swój sztandar

W piątek – 14 lipca br. w Nowej Soli odbyły się Wojewódzkie Obchody Święta Policji. Podczas uroczystości Starosta Nowosolski Waldemar Wrześniak przekazał długo wyczekiwany przez nowosolską komendę sztandar. Zbiórkę na sztandar zainicjował w 2015 roku poprzedni Komendant insp. Sławomir Tomal. Wtedy powołano Społeczny Komitet Fundatorów Sztandaru dla Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli. Do akcji włączyły się samorządy z terenu powiatu, firmy, instytucje i osoby fizyczne. Dzięki darczyńcom udało się zebrać 18 tys. zł.
Ważnym punktem uroczystości było również wręczenie odznaczeń za wzorową służbę. Z rąk Zastępcy Komendanta Głównego Policji nadinsp. Heleny Michalak otrzymało je 40 policjantów. Poza tym 855 funkcjonariuszy garnizonu lubuskiego awansowało na wyższe stopnie policyjne, 80 funkcjonariuszy wyróżniono odznaczeniami: „Krzyżem Zasługi”, „Zasłużony Policjant” i za „Długoletnią Służbę”. Po oficjalnych uroczystościach w Parku Krasnala odbył się piknik dla najmłodszych.

Komendant Powiatowy Policji w Nowej Soli- mł. insp. Grzegorz Karpiński wraz z Przewodniczącym Społecznego Komitetu Ufundowania Sztandaru dla nowosolskiej jednostki policji – Starostą Nowosolskim Waldemarem Wrześniakiem składają serdeczne podziękowania dla osób i firm, które ufundowały sztandar dla Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli:

Andrzej Marcinek oraz Ryszard Gongor- Członkowie Zarządu Gedia Poland sp. z o.o, Lewandowski Bartosz- Prezes Tonsmeier Zachód Sp. z o.o., Artur Tararuj- Nadleśnictwo Nowa Sól, Agnieszka Stefańczuk- Dyrektor finansowy Nord Napędy Sp. z o. O, Izabela Bojko- Wójt gminy Nowa Sól, Agata Świderska-Ostapiak- Prezes Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej Sp. z o. o., Jerzy Sarama- Prezes Zarządu KARTON-PAK S.A., Szymon Adamczyk- Prezes Zarządu Alumetal Poland Sp. z o. o., Bebrys Jerzy- Prezes Zarządu Bejur Sp. z o.o., Aleksander Kaczmarek- Prezes firmy Alteks, Lienard Gaetan Yves- Prezes BCC Polska Sp. z o. o., Bogumiła Ulanowska- Prezes Omni Modo, Jerzy Chorostkowski- Prezes Zarządu PPH Jadik Sp. z o. o., Krzysztof Uchal- Prezes Zarządu Fundacji Cepeliada, Pieter Robert Tsjoen- Prezes Zarządu Nowavent Sp z o. o., Ewa i Mieczysław Pachowicz- firma PA-BEX, Andrzej Koła- firma BUDMAL
Michał Prus- pub Anomalii, Sołectwo Nowe Żabno, Alicja Skowrońska, Irena Lemańczyk.