Nowosolscy strażacy mogą pochwalić się nowym sprzętem

Podczas wizyty w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowej Soli Starosta Iwona Brzozowska miała okazję zobaczyć nowe pojazdy specjalne, które pod koniec ubiegłego roku trafiły do nowosolskich strażaków.

O tym, że pojazdy specjalne, z których korzystają strażacy podczas akcji muszą niezawodne, chyba nikogo nie trzeba przekonywać. Tym bardziej cieszy fakt, że do Komendy Powiatowej PSP w Nowej Soli niedawno trafiły dwa nowe pojazdy.

Pierwszy z nich to lekki samochód kwatermistrzowski typu furgon, który ma służyć do logistycznego zabezpieczenia działań ratowniczych. Drugi to quad służący do przemieszczania ludzi i sprzętu w trudno dostępne miejsca podczas działań ratowniczych np. powodzi, pożarów lasów. Dodatkowym wyposażeniem jest przyczepka transportowa, która służy m.in. do przewożenia quada.

Nowe pojazdy udał się kupić dzięki wsparciu samorządów, instytucji oraz podmiotów wspierających pracę nowosolskich strażaków.