Nowosolscy strażacy mają nowy samochód ratowniczo-gaśniczy

W nowosolskiej komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Nowej Soli odbyła się uroczystość przekazania nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego. To sprzęt najwyższej klasy, który pozwoli strażakom PSP skuteczniej realizować swoje zadania.

Komendant PSP Nowa Sól oficjalnie odebrał kluczyki do nowego samochodu Samochód, który został dziś oficjalnie przekazany, to średni samochód ratowniczo-gaśniczy z systemem piany sprężonej (CAFS). Przeznaczeniem tego typu pojazdu jest udział w działaniach ratowniczo-gaśniczych o bardzo szerokim spektrum, podczas zwalczania pożarów a także działań związanych z ratownictwem technicznym np. podczas wypadków i kolizji drogowych.

Zakup nowego wozu kosztował ponad 1,1 mln zł i został sfinansowany dzięki dofinansowaniu ze środków WFOŚiGW, budżetu państwa oraz samorządu.

Obecna na uroczystości Starosta Iwona Brzozowska podkreślała, że na barkach strażaków spoczywa ogromna odpowiedzialności i zaufanie społeczne. W codziennej pracy strażaków Państwowej Straży Pożarnej wspierają również obecni na uroczystości ochotnicy z OSP. Jednak skuteczne działania i współpraca jednostek nie byłyby możliwe, gdyby nie odpowiedni sprzęt.

W uroczystości uczestniczyli strażacy PSP oraz przedstawiciele lubuskich OSP– Dziękuję wszystkim przyjaciołom strażaków, dzięki którym możemy cieszyć się nowym samochodem. Dzięki Państwu mieszkańcy powiatu nowosolskiego mogą czuć się bezpieczni – mówiła Starosta.

Podczas uroczystości przekazano również czeki na zakup specjalistycznego sprzętu dla OSP w Szlichtyngowej, Dobiegniewie, Sławie i Pomorsku.