Nowe punkty szczepień w powiecie

Punkty szczepień powszechnych przeciw COVID-19 są już gotowe. W powiecie nowosolskim punkty zostały przygotowane w 2 lokalizacjach – w Nowej Soli i Niedoradzu. Uruchomienie punktów planowane jest na maj.

budynek nowosolskiego domu kulturyW ramach Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19 w każdym powiecie mają zostaną uruchomione 2 punkty szczepień powszechnych. W naszym powiecie punkty zostały zorganizowane w Nowosolskim Domu Kultury oraz Szkole Podstawowej w Niedoradzu.

Nowa Sól

Urząd Miasta w Nowej Soli przygotował punkt szczepień w Nowosolskim Domu Kultury (ul. Piłsudskiego 49 – wejście od Skweru Szczepana Bąka). Urząd Miejski pomógł doposażyć obiekt w niezbędne sprzęty m.in. komputery do obsługi stanowisk szczepień i zapewnił media (woda, prąd, Internet). Dla osób, które na szczepienia przyjadą samochodem, dodatkowo będzie udostępniony parking przy hali sportowej Elektryka.

Namioty do badań w sali gimnastycznej SP w NiedoradzuNiedoradz

Punkt szczepień powstał również w Szkole Podstawowej w Niedoradzu – sala gminastyczna. Urząd Miejski w Otyniu przygotował i wyposażył stanowiska do szczepień. Punkt spełnia wszelkie normy i został już odebrany przez przedstawiciela Narodowego Funduszu Zdrowia.

Rejestracja

Rejestracja na szczepienia w powszechnych punktach szczepień będzie odbywać się zgodnie z harmonogramem za pośrednictwem:

harmonogram szczepień na COVID-19

• całodobowa i bezpłatna infolinia 989,
  •  poprzez formularz elektroniczny
  • wysłanie wiadomości SMS na numer 664 908 556 lub 880 333 333 o treści: SzczepimySie.
  • kontakt z punktem szczepień powszechnych