Nowe łazienki w DPS robią wrażenie

Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Kożuchowie korzystają już z wyremontowanych łazienek i toalet. Efekt powiatowej inwestycji cieszy wszystkich, jest ładnie i funkcjonalnie.

Inwestycja w DPS Kożuchów zakończyła sięZakończył się już odbiór inwestycji, która w ostatnich miesiącach była realizowana w Domu Pomocy Społecznej w Kożuchowie. Mowa o remoncie łazienek i toalet na parterze i piętrze jednego ze skrzydeł budynku.

Pomieszczania przeszły gruntowny remont i zostały przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, m. in. udało się poszerzyć drzwi i zainstalowano dodatkowe uchwyty. W ramach inwestycji została również wymieniona izolacja, oświetlenie, wanny, natryski, umywalki i grzejniki. Całość wykończono płytkami antypoślizgowymi, które nadały pomieszczeniom nowoczesny charakter.

Wartości zadania to ok. 250 tys. zł. Na jego realizację Powiat Nowosolski pozyskał dofinansowanie z Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Zielonej Górze.