Nowe busy dla mieszkańców powiatu

Wiceprezydent Natalia Walewska-Wojciechowska oraz Burmistrz Otynia Barbara Wróblewska odebrały oficjalnie kluczyki do nowych samochodów z rąk dyrektora Oddziału Lubuskiego PFRON Andrzeja Goni. Busy do przewozu u osób niepełnosprawnych udało się kupić m. in. dzięki dotacji, którą Powiat Nowosolski otrzymał z PFRON.

Oficjalne przekazanie kluczyków do buda, który gmina Otyń kupiła dzięki dotacji PFRONMiasto Nowa Sól odebrało kluczyki do busa do przewozu osób niepełnosprawnychNowe samochody do przewozu dzieci niepełnosprawnych trafiły do gminy Nowa Sól i Otyń. W ramach Programu Wyrównywania Różnic Miedzy Regionami III Powiat Nowosolski pozyskał 70 proc. dofinansowania z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na ich zakup. Brakującą kwotę pokryły gminy z własnych środków.

Na rynku w Otyniu odbyło się oficjalne przekazanie kluczyków do samochodów, które będą dowoziły dzieci i młodzież do integracyjnych przedszkoli i szkół. W spotkaniu uczestniczyli Członek Zarządu Sylwia Wojtasik, Dyrektor Oddziału PFRON Andrzej Gonia, Wiceprezydent Nowej Soli Natalia Walewska-Wojciechowska oraz Burmistrz Otynia Barbara Wróblewska.