Nowa Sól pamięta o tradycjach kolejarskich

Ścieżka rowerowa Kolej na rower to nie tylko miejsce, które kojarzy się z rekreacją i turystyką w Powiecie Nowosolskim. To również miejsce z bogatą historią, o której przypomina wystawa poświęcona dawnej linii kolejowej nr 371. W wydarzeniu inaugurującym wystawę uczestniczyła Starosta Iwona Brzozowska.

Na moście kolejowym nad Odrą warto się zatrzymać nie tylko dla pięknych widoków, ale również po to, by zobaczyć wyjątkową wystawę, która jest ukłonem w stronę miłośników kolei i kolejarzy. Stare zdjęcia dworców kolejowych oraz mostu w Stanach to część ważnej historii naszego regionu. Choć dawną linią kolejową 371 pociąg już nie pojedzie, to turystyczny szlak nadal będzie tętnił życiem.

Wystawę będzie można zobaczyć przez najbliższy rok.

W uroczystej inauguracji tej wyjątkowej wystawy wzięli udział samorządowcy Powiatu Nowosolskiego, Województwa Wielkopolskiego oraz Powiatów, Gmin i Miast Lubuskich i Wielkopolskich, a także przedstawiciele wolsztyńskiej parowozowni oraz rowerzyści. Spotkanie było okazją do rozmów na temat rozwoju ścieżek rowerowych oraz promowaniu naszego regionu przez turystykę rowerową, rzeczną i kolejową.