Nowa Sól na festiwalowej mapie WATCH DOCS

W ubiegłym tygodniu do Nowej Soli zawitał 17. Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS. Po obejrzeniu poruszających dokumentów o prawach człowieka uczniowie nowosolskich szkół ponadgimnazjalnych dyskutowali o nietolerancji i budowaniu tożsamości.

WATCH DOCS to jedna z dwóch największych na świecie imprez filmowych poświęconych prawom człowieka prezentujących filmy dokumentalne, w których zaangażowanie na rzecz praw jednostki łączy się ze sztuką filmową. Od 2003 roku WATCH DOCS realizowany jest również jako objazdowy festiwal filmowy.

W tym roku festiwal zawitał do ponad 30 miast w Polsce. Między innymi projekcie odbyły się w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Soli.

W wydarzeniu uczestniczyli Członek Zarządu Powiatu NowosolskiegoSylwia Wojtasik, Dyrektor Poradni Pedagogiczno-Psychologicznej Małgorzata Karimow, przedstawicielki Stowarzyszenia Nowosolska Paczka Małgorzata Pitrowska-Osuch oraz Marta Brychcy-Jackiewicz, Prezes Stowarzyszenia Solanizatorzy Konrad Paszkowski. Do wspólnego oglądania filmów oraz dyskusji CKZiU Elektryk zaprosił również młodzież z nowosolskich szkół ponadgimnazjalnych – Liceum Ogólnokształcącego, ZSP nr 2 oraz ZSP nr 4.

Młodzież oraz zaproszeni goście zobaczyli dwa filmy – „Czarna owca” oraz „Noc nad Nowym Jorkiem”. Dokumenty stały się inspiracją do dyskusji na temat nietolerancji oraz budowania tożsamości młodego człowieka.