Nowa siła w Radzie Seniorów

Barbara Kruszewska z Bytomia Odrzańskiego oraz Tadeusz Wiśniewski z Czciradza w gminie Kożuchów otrzymali powołania do Rady Seniorów Powiatu Nowosolskiego. Pierwsze posiedzenie już za nimi.

Rada Seniorów Powiatu Nowosolskiego pracuje już w nowym składzie. W ramach naboru uzupełniającego dołączyły dwie nowe osoby – Barbara Kruszewska oraz Tadeusz Wiśniewski.

W poniedziałek 13 lipca podczas obrad powołania do Rady Seniorów wręczyła Członek Zarządu Sylwia Wojtasik, która w imieniu Zarządu Powiatu gratulowała nowym członkom nominacji oraz życzyła udanej pracy na rzecz seniorów Powiatu Nowosolskiego.

Otwarta na współpracę

Barbara Kruszewska reprezentuje seniorów z Bytomia Odrzańskiego. Od wielu lat działa jako szefowa SERiI w Bytomiu. – To bardzo prężna organizacja, które integruje nie tylko osoby z naszej gminy. Współpracujemy z lokalnymi stowarzyszeniami oraz seniorami z Kolska, Kożuchowa oraz Uniwersytetem Trzeciego Wieku. Razem zwiedzamy świat i spędzamy czas. Czujemy się w swoim gronie jak jedna wielka rodzina. Jestem osobą otwartą na współpracę – opowiada B. Kruszewska.

Chce działać dla innych

Gotowość do działania deklaruje również Tadeusz Wiśniewski z Czciradza. W gminie Kożuchów pan Tadeusz dał się poznać ze swojej aktywności jako wiceprezes SERiI w Kożuchowie oraz Członek Rady Seniorów w Kożuchowie. – Od 8 lat jestem na emeryturze. Lubię robić coś dla innych ludzi, praca społeczna to dla mnie przyjemność – podkreśla T. Wiśniewski.