Nie ma biblioteki bez bibliotekarzy. Wyjątkowe święto nowosolskiej książnicy

Nowosolska biblioteka ma już 75 lat! Ten wyjątkowy jubileuszu jest okazją do wspomnień i refleksji.

Bibliotekarze MBP w Nowej SoliPrzed nami Tydzień Bibliotek, który w Nowej Soli upływa pod znakiem 75-lecia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nowej Soli.  Jubileuszowe obchody rozpoczęły się w gronie przyjaciół nowosolskiej książnicy. Gratulacje dyrektorowi oraz pracownikom MBP złożyła m. in. Starosta Iwona Brzozowska.

– Wiem, że nie jest łatwo prowadzić instytucję kultury. Z jednej strony stoicie przed ogromnym wyzwaniem, żeby młode pokolenie chciało do Was przyjść. Z drugiej strony oczekuje się od Państwa, aby biblioteka była świątynią ducha. I tak właśnie jest. Jesteście pełni pasji, kreatywności, nowych pomysłów i jestem przekonana, że ta biblioteka przez wiele lat będzie tętniła życiem, bo tacy ludzie ją współtworzą – mówiła Starosta Iwona Brzozowska.

Na pamiątkę jubileuszów w Ogrodzie Sztuk zostały zasadzone drzewa. Uczestnicy spotkania mieli również okazję zobaczyć plenerową wystawę zdjęć prezentującą historię MBP.