Nauczanie hybrydowe w szkołach Powiatu Nowosolskiego

Od poniedziałku 19 października w szkołach Powiatu Nowosolskiego nauczanie będzie się odbywało w trybie nauczania hybrydowego. Co to tak naprawdę oznacza dla uczniów naszych szkół? Gdzie mogą szukać ważnych informacji?

Nauczanie hybrydowe tzw. tryb mieszany polega na łączeniu tradycyjnych zajęć w szkole z zajęciami on-line z wykorzystaniem różnych form nauki na odległość. Nauczanie zdalne może być realizowane na różne sposoby.

Spotkanie z Kuratorem Oświaty

W sobotę 17 października Członek Zarządu Powiatu Nowosolskiego Sylwia Wojtasik oraz dyrektorzy powiatowych placówek oświatowych uczestniczyli w telekonferencji z Lubuskim Kuratorem Oświaty Ewą Rawą. Spotkanie on-line było okazją do omówienia sytuacji lubuskich szkół oraz zmian, które w szkołach wejdą już od poniedziałku.

Nowe zasady

Nowe rozporządzenie przygotowane przez rząd zobowiązuje szkoły do wprowadzenia trybu hybrydowego. Ze względu na różną specyfikę szkół Powiatu Nowosolskiego szczegółowy tryb pracy będą określali dyrektorzy w porozumieniu z Zarządem Powiatu.

Inne wytyczne dotyczą Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Nowej Soli – tu nauka będzie się odbywała na dotychczasowych zasadach.

Wszelkie informacje na temat wprowadzonych zmian uczniowie oraz rodzice znajdą w dzienniku elektronicznym.

Jeszcze zdalnie

W Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Elektryk oraz w Liceum Ogólnokształcącym w Nowej Soli nauka w trybie hybrydowym rozpocznie się po zakończeniu nałożonych przez sanepid obostrzeń. Obie szkoły pracują w trybie zdalnym.