Nasz szpital zasługuje na uznanie

Starosta Nowosolski Iwona Brzozowska oraz Członek Zarządu Powiatu Sylwia Wojtasik spotkały się z Bożeną Osińską – dyrektorem Wielospecjalistycznego Szpitala SP ZOZ w Nowej Soli oraz Głównym Lekarzem Szpitala – lek. med. Jarosławem Stolarskim. Spotkanie było przede wszystkim kolejną okazją do rozmowy o funkcjonowaniu i planach dotyczących rozwoju szpitala, ale także do złożenia na ręce Pani dyrektor podziękowań i szczerych wyrazów uznania.

tarosta Nowosolski Iwona Brzozowska oraz Członek Zarządu Powiatu Sylwia Wojtasik spotkały się z Bożeną Osińską – dyrektorem Wielospecjalistycznego Szpitala SP ZOZ w Nowej Soli oraz Głównym Lekarzem Szpitala - lek. med. Jarosławem Stolarskim– Kończący się rok był szczególnie trudny ze względu na trwającą pandemię koronawirusa. Dobrze funkcjonująca placówka musiała stawić czoła nowym problemom. Jestem wdzięczna dyrekcji, kadrze medycznej oraz wszystkim pracownikom, którzy z zaangażowaniem i pasją podchodzą do swoich obowiązków, podejmują trud walki o ludzkie życie i zdrowie, otaczają pacjentów troską i profesjonalną opieką – mówi Starosta Iwona Brzozowska.

Odzwierciedleniem wysokiej jakości usług medycznych świadczonych przez Wielospecjalistyczny Szpital SP ZOZ w Nowej Soli jest przyznany przez niezależnych ekspertów Centrum Monitoringu Jakości w Ochronie Zdrowia Certyfikat Akredytacyjny oraz wysoka pozycja nowosolskiej lecznicy w opublikowanym niedawno przez Rzeczpospolitą Rankingu Szpitali.

– Fakt, że szpital w Nowej Soli zajął najlepszej miejsce w województwie i 18. pozycję w kraju napawa dumą i pozwala mieć nadzieję, że powiatowa placówka o takim standardzie będzie miała się szansę rozwijać – podkreśla Starosta.