Nasi judocy najlepsi

Starosta Nowosolski Waldemar Wrześniak uhonorował młodych judoków. Zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego „Olimp” działającego przy ZSP nr 2 w Nowej Soli odnieśli sukcesy podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Judo w Elblągu. Z mistrzostw załoga przywiozła złoty medal, trzy brązowe, a kolejni zawodnicy znaleźli się w pierwszej dziesiątce. W klasyfikacji punktowej kobiet klub zajął II miejsce. Były to najlepsze wyniki zawodników z woj. lubuskiego. Mistrzynią Polski została Agata Pałka – uczennica gimnazjum nr 1, brązowymi medalistami zostali: Patrycja Szota z Liceum Ogólnokształcącego, Maciej Szota – uczeń gimnazjum nr 2 oraz Amadeusz Lewandowicz z gimnazjum nr 1. Piąte miejsca zajęły: Rozalia Martynów z gimnazjum nr 2 i Zuzanna Pietrzak z gimnazjum nr 1, siódme – Angelika Kicek – gimnazjum nr 1.
Wszyscy zawodnicy oraz wiceprezes UKS „Olimp” Dariusz Giedziun otrzymali zestaw upominków, a najlepsi dodatkowo nagrody rzeczowe.