Największe powiatowe inwestycje drogowe na finiszu

Na powiatowych drogach w Miłakowie oraz Jesionie w najbliższym czasie rozpoczną się odbiory. Mieszkańców cieszy nie tylko nowa równa nawierzchnia, ale przede wszystkim fakt, że teraz jest już bezpiecznie.

Co roku okres wakacji to czas intensywnych prac i realizacji ważnych dla Powiatu Nowosolskiego inwestycji. Do tych bez wątpienia możemy zaliczyć przebudowę dróg powiatowych w gminie Nowej Miasteczko i gminie Kolsko.

Dla aut i rowerów

Zakończyły się już prace na 1,4-kilometrowym odcinku drogi nr 1022F Jesiona-Tatarki. To pierwszy etap inwestycji realizowanej w gminie Kolsko. Nawierzchnia drogi została odnowiona i poszerzona do 6 metrów. Dodatkowo powstał 2,5 metrowy pas ścieżki rowerowej. Warto dodać, że wybudowana w ramach inwestycji ścieżka łączy się ze ścieżką Kolej na rower.

Pierwszy etap przebudowy drogi Jesiona- Tatarki to koszt blisko 1,9 mln zł. Inwestycja została zrealizowana przez Powiat przy wsparciu Funduszu Dróg Samorządowych (wartość dofinansowania 70%) oraz gminy Kolsko.

Droga i chodnik

Również na drodze w Miłakowie prace związane z drugim etapem przebudowy dobiegają końca. Jezdnia została poszerzona do 6 metrów, powstał też jednostronny chodnik z kostki brukowej. W ramach etapu II wyremontowany został odcinek o długości 1,2 km.

Zadanie za 1,9 mln zł udało się zrealizować dzięki dotacji z FDS oraz wsparciu gminy Nowe Miasteczko.