Na stadionie lekkoatletycznym można już ćwiczyć

Strzał Starosty Nowosolskiego Waldemara Wrześniaka i pobiegli. Pierwsze okrążenie wokół stadionu lekkoatletycznego w wykonaniu uczniów oraz władz powiatu oficjalnie otworzyło – w czwartek – 22 września br. – najnowocześniejszy tego typu obiekt w regionie, a co najważniejsze – certyfikowany przez Polski Związek Lekkiej Atletyki. Podczas otwarcia Wicewojewoda Lubuski Robert Paluch, Starosta W. Wrześniak oraz Prezydent Nowej Soli Wadim Tyszkiewicz odsłonili pamiątkową tablicę z imieniem patrona stadionu. Jest nim Grzegorz Cybulski – pochodzący z Nowej Soli lekkoatleta, którego konkurencją był skok w dal. Starosta wyróżnił również 74 uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, którzy mają już za sobą pierwsze sukcesy właśnie w dziedzinie lekkiej atletyki. Zaraz po uroczystościach zainaugurowano Czwartki Lekkoatletyczne. Młodzi zawodnicy po raz pierwszy ćwiczyli na nowym obiekcie. Z kolei od godz. 17.00 w ramach akcji „Biegnij do Lekkiej” stadion był otwarty dla wszystkich mieszkańców, którzy pod okiem trenerów mogli sprawdzić się w konkurencjach lekkoatletycznych.
Budowa stadionu została dofinansowanie w kwocie 900 tys. zł przez Ministerstwo Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Całość inwestycji to 2,3 mln zł.