Na nich zawsze można liczyć

Świetna organizacja i ogromne zaangażowanie uczniów nowosolskiego „Elektryka” podczas obchodów rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Nowej Soli zasługuje na pochwałę. Młodzież spisała się na medal – podsumowują organizatorzy.

Msza w kościele pw. Św. Józefa, parada motocyklowa ulicami Nowej Soli oraz popisy na motocyklach – to tylko niektóre punkty obchodów z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Wydarzenie przygotowane przez Nowosolskie Stowarzyszenie Nasza Polska budziło duże zainteresowanie miłośników jednośladów i nie tylko.

Takie wydarzenia do duże przedsięwzięcia logistyczne. Ich przeprowadzenie wymaga zaangażowania wielu osób. Nie inaczej było i w tym przypadku. Działania stowarzyszenia wsparli uczniowie z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego „Elektryk”. Młodzież zajęła się przygotowaniem placu na piknik motocyklistów, zabezpieczeniem terenu koło kościoła oraz miejsca pokazów, pilnowaniem porządku, a na sam koniec uporządkowaniem terenu. Uczniowie nieśli również 50-metrową flagę Polski. Wszystkie działania były prowadzone w ramach wolontariatu.

– Młodzież spisała się na medal – podsumowuje Ryszard Szablowski, organizator imprezy. Do słów uznania i podziękowań dla uczniów i ich nauczycieli Starostwo Powiatowe w Nowej Soli postanowiło dołożyć drobne upominki – kubki z logiem powiatu.