Morsy z Kożuchowa z Pucharem Starosty

VII Ogólnopolski Zlot Morsów w Nowej Soli przeszedł już do historii. W wydarzeniu wzięło udział ok. 450 amatorów zimnych kąpieli. W ramach imprezy odbył się również I Morsowy Bieg Sztafetowy o Puchar Starosty Nowosolskiego, którego zwycięzcami zostali członkowie Klubu Lodowego Pływaka z Kożuchowa.

Pełen emocji bieg sztafetowy, gorąca rozgrzewka i zimna kąpiel – tak bawili się uczestnicy VII Ogólnopolskiego Zlotu Morsów w Nowej Soli. Amatorzy zimnych kąpieli dopisali. Liczba uczestników przekroczyła 450 osób.

Mroźna sztafeta

Zlot rozpoczął się od biegu sztafetowego. W wyścigu wzięło udział 19 drużyn, którym gorąco kibicowała Starosta Iwona Brzozowska.

W I Morsowym Biegu Sztafetowym o Puchar Starosty Nowosolskiego I miejsce zajęła drużyna Klub Lodowego Pływaka Kożuchów w składzie Grzegorz Mikołajczak Ewa Kajder Dorota Witko Paweł Paleczny Ewelina Michnowicz Sławomir Sasor.

Na drugim miejscu uplasowały się Legnickie Morsy, a trzecią pozycję wywalczyła ekipa morsów z Przemkowa.

Kolorowo i wesoło

Kolorowe peruki, zabawne stroje, klubowe koszulki i uśmiech, który nie schodzi z twarzy uczestników to charakterystyczne elementy morsowych spotkań. Nic dziwnego, że w niedziele na Wodnym Świecie atmosfera była wyjątkowo gorąca.

Po biegu przyszedł czas na wspólną rozgrzewkę i kąpiel. Do lodowatej wody weszło ponad 450 osób. Spora grupa kibicowała im z brzegu. Czy dołączą do morsów za rok? Przekonamy się…

Zlot Morsów na Wodnym Świecie to pierwsza z imprez towarzyszących Finałowi WOŚP w Nowej Soli. Nie zabrakło więc puszki z serduszkiem i morsujących wolontariuszy.