Modna seniorka w social mediach

Zakończyliśmy realizacje warsztatów edukacyjny Lubuskie Centrum Aktywności Kobiet „LCAK” dla  seniorek z powiatu nowosolskiego. Projekt był realizowany w partnerstwie ze Starostwem Powiatowym w Nowej Soli.

Zakończył się projekt dla seniorek z powiatu nowosolskiegoW marcu i kwietniu seniorki z powiatu nowosolskiego uczestniczyły w warsztatach dotyczących wizerunku oraz technologii informacyjno-komunikacyjnych. Panie miały okazję się dowiedzieć, jak zadbać o swój wygląd, co warto wybrać, z czego zrezygnować w stylizacjach dla kobiet po 60-tym roku życia. Uczestniczki warsztatów pilnie pracowały nad dekoracjami z materiałów EKO i wzorowo uczestniczyły w zajęciach. Nauczyły się technik relaksacji, skutecznej komunikacji oraz podstaw korzystania z social mediów, m. in. posługiwania się urządzeniami mobilnymi, publikowania  treści na FB, prowadzenia  rozmowy przez Messengera  FB.

W ramach projektu zostało zorganizowanych 5 warsztatów edukacyjnych.

Projekt był realizowany w partnerstwie ze Starostwem Powiatowym w Nowej Soli. – Dużym wsparciem była pomoc Pani  Sylwii Wojtasik- Członka Zarządu , która włączyła się w prace nad projektem  w zakresie aktywizacji seniorów i pomoc przy organizacji warsztatów – podkreśla Aleksandra Głazowska z LCAK.  – Wszystkim  serdecznie dziękujemy za wspólną pracę i wysiłek, życzymy dalszej aktywności w życiu  codziennym i zawodowym. Zapraszamy na doradztwo indywidualne z zakresu poruszanego na warsztatach. Uczestniczkom projektu oferujemy indywidualne doradztwo o charakterze mentorskim i wspierającym, które ma za zadanie wspierać motywację uczestniczek w dążeniu do wytyczonych celów, w zakresie określania własnych zasobów, możliwości ich wykorzystania w życiu codziennym oraz aktywności zawodowej oraz społecznej – dodaje.

Projekt realizowany jest w ramach dofinansowania  z Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030 ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.