Młodzi strażnicy sprawiedliwości z naszego LO

Paulina Szwed i Natan Zapał z Liceum Ogólnokształcącego w Nowej Soli zostali Regionalnymi Przedstawicielami Młodzieżowej Rady Sprawiedliwości. W ubiegłym tygodniu nasi uczniowie odebrali akty powołania.

Paulina Szwed i Natan Zapał z Liceum Ogólnokształcącego w Nowej Soli zostali Regionalnymi Przedstawicielami Młodzieżowej Rady Sprawiedliwości fot. LO w Nowej SoliMinisterstwo Sprawiedliwości wyłoniono 12 Przedstawicieli Regionalnych Młodzieżowej Rady Sprawiedliwości, w tym elitarnym gronie znalazło się dwoje uczniów z Liceum Ogólnokształcącego w Nowej Soli – Paulina Szwed i Natan Zapał.

Zadaniem przedstawicieli rady będzie zrzeszanie młodych ludzi zainteresowanych tematyką edukacji prawnej, nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego, mediacji oraz podobnych zagadnień, których poznanie może przynieść korzyści lokalnym społecznościom.

Przedstawiciele rady będą także analizować potrzeby w zakresie edukacji prawnej na poziomie lokalnym i odpowiadać na nie poprzez realizację inicjatyw we współpracy z Ministerstwem Sprawiedliwości i Młodzieżową Radą Sprawiedliwości.

– Paulinie Szwed i Natanowi Zapał w imieniu całego Zarządu i Radnych Powiatu Nowosolskiego życzę powodzenia. Przed nimi ważne i trudne zadanie, cieszę się jednak, że postanowili je podjąć. Jestem przekonana, że uczniowie LO będą godnie reprezentowali nasz powiat w Radzie oraz aktywnie działali na rzecz naszej lokalnej społeczności. Dziękuję również dyrekcji i nauczycielom LO w Nowej Soli, którzy zachęcają młodzież do podejmowania ważnych ról w naszym społeczeństwie – podkreśla Starosta Iwona Brzozowska.