Młodzi pamiętają o Janie Pawle II

Aż 50 uczestników zgłosiło swoje prace na Konkurs „Jan Paweł II do Młodych” pod Patronatem Starosty Nowosolskiego. Jak podkreślają organizatorzy, prace uczestników były ciekawe i twórcze.

Jan Paweł II jest patronem Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Nowej Soli. To właśnie ta szkoła była organizatorem Powiatowego Konkursu Plastyczno-Religijnego „Jan Paweł II do Młodych”.

– Konkurs poświęcony był Papieżowi – patronowi naszej szkoły, był on był przyjacielem i Wychowawcą młodzieży. Uczniowie wykonywali pracę plastyczną lub plakat inspirowany różnymi spotkaniami papieża Jana Pawła II z młodzieżą, np. pielgrzymki, ŚDM lub słowami do niej skierowanymi – wyjaśnia Elżbieta Grzelak, pomysłodawczyni konkursu.

Uczcili Papieża Polaka

We wtorek 2 kwietnia odbyło się uroczyste rozdanie nagród oraz otwarcie wystawy pokonkursowej. Data finału nie była przypadkowa – w tym dniu przypadała 14 rocznica śmierci Jana Pawła II.

– Jest mi bardzo miło, że na konkurs wpłynęło 50 prac. Aż 50. Jan Paweł II to nasz patron i zawsze nam towarzyszy w ważnych wydarzenia życia szkoły. Cieszę się, że nie tylko nam. Mimo że za chwilę przyznamy nagrody i wyróżnienia, to moim zdaniem wszyscy jesteście zwycięzcami, ponieważ temat była naprawdę trudny – gratulowała uczestnikom i ich opiekunom Iwona Małczak, dyrektor ZSP nr 4.

– Dzięki wam idea, o których nauczał Jan Paweł II, są wciąż żywe. Po tylu latach od jego śmierci sprowokowaliście nas, żeby pomyśleć o naszym Papieżu. Sprawiajcie też, aby inni zatrzymywali się przy osobie Jana Pawła II – mówił ks. Krzysztof Korcz, proboszcz parafii pw. Św. Józefa Rzemieślnika w Nowej Soli.

Gratulacje zwycięzcom w imieniu Starosty Iwony Brzozowskiej złożyła również Bogumiła Sadowa, naczelnik Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego w Nowej Soli.

Deszcz nagród

Konkurs odbył się w dwóch kategoriach. Wśród uczestników szkół średnich i gimnazjów komisja postanowiła przyznać trzy nagrody oraz cztery wyróżnienia:

• I m. Patryk Nawrocki – ZSP nr 2 w Nowej Soli
  • II m. Karolina Bielicz – Gimnazjum Katolickie w Nowej Soli
  • III m. Hubert Jokiel – ZSP 4 w Nowej Soli

Wyróżnienia: Zofia Ciesielska, Daria Brasławska, Julia Grzybowska i Michał Rokosz

Również trzy nagrody główne oraz 14 wyróżnień przyznano w kategorii szkół podstawowych:

• I m. Matarewicz Klaudia – Zespół Edukacyjny w Przyborowie
  • II m. Krzyszkowicz Blanka – SP nr 8 w Nowej Soli
  • III m. Urbańska Natalia – SP nr 8 w Nowej Soli

Wyróżnienia: Rychta Amelia, Kubów Lena, Grabara Oliwia, Sietnik Dobrosława, Sosnowska Katarzyna, Sołtruk Eliza, Niedzielska Laura, Potaźnik Maja, Gryglewicz Kamila, Szajkiewicz Agata, Brzozowska Kinga, Fabicka Joanna, Karolina Żygas, Wojciech Bielicz oraz Aleksand Trzebińska.