Młody człowiek i jego rodzina – konferencja powiatowej poradni

Dużym zainteresowaniem nauczycieli i wychowawców, psychologów, pedagogów szkolnych, dyrektorów jednostek oświatowych oraz studentów kierunków pedagogicznych cieszyła się konferencja naukowo-metodyczna zorganizowana przez Poradnię NS we współpracy z Centrum Liderów Biznesu w Zielonej Górze oraz Zakładem Pedagogiki Opiekuńczej i Rodziny w Zielonej Górze.

Wykład dr hab. prof UZ Tatainy Rogińskiej– Dziękuję dyrektorowi za zorganizowanie tej konferencji. Nasza Poradnia od wielu lat z sukcesami organizuje takie wydarzenia, aby stworzyć miejsce do wymiany doświadczeń i zdobywania wiedzy. Cieszę się, że tak chętnie Państwo korzystają z możliwości podnoszenia swoich kompetencji i stajecie się lepszymi pedagogami, lepszymi psychologami i lepszymi nauczycielami – podczas otwarcia konferencji mówiła Starosta Iwona Brzozowska.

Temat konferencji „Młody człowiek i jego rodzina – trajektoria zmiany” jest bardzo istotny z punktu widzenia psychologów i pedagogów oraz osób pracujących z rodzinami.

– Czasy, w których żyjemy są czasami zmiennymi. Dziś różne tendencje, wpływy np. wpływy zmieniającego się świata sprawią, że nauczyciele, pedagodzy, psychologowie muszą stale nadążać za zmianami, które spoczywają na ich barkach – podkreśla Paweł Zapeński, dyrektor Poradni.

Patronat nad wydarzeniem objęła Starosta Iwona Brzozowska.