Mini Ognik w nowosolskiej Komendzie Straży Pożarnej

Starosta Nowosolski Iwona Brzozowska miała okazję zobaczyć salę edukacyjną „Mini Ognik”, która powstała w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowej Soli. To niezwykłe miejsce nowosolscy strażacy stworzyli z myślą o najmłodszych mieszkańcach naszego powiatu.

Nowosolscy strażacy od lat uczą dzieci zasad bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Teraz mają narzędzia, by robić to jeszcze ciekawiej. W Powiatowej Komendzie PSP powstała niezwykła sala edukacyjna dla najmłodszych – Mini Ognik.

Znalazły się w niej m. in. mały wóz strażacki w wyposażeniem, kuchnia, w której najczęściej dochodzi do niebezpiecznych sytuacji, czujki dymu, a także mininosze dla poszkodowanego czy defibrylator.

Podczas spotkań strażacy wyjaśniają dzieciom, jakie mogą być przyczyny pożarów, jak ich uniknąć oraz jak się zachować w razie pożaru w domu, szkole czy sklepie. Najmłodsi mają również okazję dowiedzieć się, jak w sytuacjach zagrożenia prawidłowo wezwać pomoc. Tematyka i poziom zajęć jest dostosowany do wieku i wiedzy dzieci.

Podczas wizyty w Komendzie PSP dzieci mają również okazje zobaczyć jak wygląda praca strażaków, z jakiego sprzętu korzystają na co dzień oraz jak przebiega wyjazd do akcji ratowniczej.

Regulamin Sali edukacyjnej Mini Ognik oraz Karty zgłoszeń dla grup zainteresowanych wizytą w Komendzie PSP w Nowej Soli dostępne są na stronie straz.nowasol.pl.