Miejski punkt informacyjny dla uchodźców z Ukrainy

Budynek przy Parafialnej 4 w Nowej Soli, w którym znajduje się punkt informacyjnyMiejski punkt informacyjny w sprawie pomocy obywatelom Ukrainy – udziela podstawowych informacji Ukrainkom i Ukraińcom przebywającym w Nowej Soli oraz wszystkim tym, którzy im pomagają we właściwym poruszaniu się po instytucjach funkcjonujących w mieście.

Wyposażenie punktu:

Punkt  oznakowany  jest w języku polskim i ukraińskim, ulotki z najważniejszymi informacjami, numerami telefonów (Urząd Pracy, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Urząd Stanu Cywilnego, Urzędu Miejskiego), informacje o tym, gdzie jeszcze można uzyskać pomoc – PESEL, świadczenia pieniężne, praca, zgłoszenie dzieci do szkoły.

W punkcie znajduje się stanowisko udzielania informacji z obsługą oddelegowaną przez Miasto oraz Powiat, informacja udzielana jest w językach: polskim i ukraińskim.

Lokalizacja: ulica Parafialna 4

Godziny: poniedziałek-piątek 8.00-16.00

Do Punktu nie obowiązują zapisy.

Uwaga:

• nie udzielamy porad/ konsultacji prawnych
  • nie wypełniamy wniosków/formularzy
  • nie świadczymy usługi tłumaczeń pism i dokumentów

****

Міський інформаційний пункт з надання допомоги громадянам України надає базову інформацію українцям та українкам, що перебувають у Новій Солі, або всім тим, хто допомагає їм належним чином відвідувати установи, що функціонують у місті.

Обладнання пункту:

Пункт позначений польською та українською мовами

Листівки з найважливішою інформацією, номерами телефонів (Бюро зайнятості, Міський центр соціального захисту населення, РАЦС, Уряд міста)

інформація про те, де ще можна отримати допомогу – PESEL,

Фінансове забезпечення, робота,

запис дітей до школи,

В пункті знаходяться:

місце надання інформації за послугами, делегованими Містом та Областю,

інформація надається польською та українською мовами.

Розташування: вулиця Парафіальна, 4