Memoriał Cyplika po raz trzeci

Młodzi sportowcy uczcili pamięć Tadeusza Cyplika, nauczyciela i promotora lekkoatletyki w Nowej Soli. Uczniowie szkół Powiatu Nowosolskiego biegali, skakali, rzucali oszczepem i kulą. Sportowa rywalizacja sprawiła, że stadion Ogólniaka wyglądał wyjątkowo pięknie.

III Memoriał Tadeusza Cyplika to prawdziwe święto dla sportu w Powiecie Nowosolskim. Do sportowej rywalizacji przystąpili przedstawiciele wszystkich szkół Powiatu Nowosolskiego.

Wśród kibiców i zaproszonych gości byli także przedstawiciele Zarządu Powiatu – Wicestarosta Waldemar Wrześniak oraz Członek Zarządu Sylwia Wojtasik.

Wspomnienia

W tym wyjątkowym dniu nie zabrakło również osób związanych z T. Cyplikiem, nauczycielem wychowania fizycznego oraz trenerem lekkoatletyki w LO w Nowej Soli.

– Tadeusz wybrał zawód nauczyciela, ponieważ kochał młodzież. Zawsze próbował im pomagać. Uważał, że sport uczy dyscypliny, wiary w siebie i swoje możliwości, umiejętności współzawodnictwa, ale także przegrywania z podniesioną głową. Dla niego nie było rzeczy niemożliwych. Chciał stworzyć swoim uczniom warunki do rozwoju i tak powstał projekt tego stadionu – wspominała Martina Cyplik, żona po dawnym nauczycielu LO.

Przed rozpoczęciem zawodów M. Cyplik oraz uczniowie Ogólniaka złożyli symboliczną wiązankę kwiatów pod obeliskiem upamiętniającym wybitnego nauczyciela.

Gotowi do startu…

Najważniejszym punktem Memoriału T. Cyplika były zawody sportowe.

Najliczniejsza grupa młodzieży rywalizowała na bieżni na dystansach 100, 200, 400, 800, 1000 i 1500 metrów. W jednym z biegów wzięła udział również Członek Zarządu Sylwia Wojtasik.

– To wspaniałe, że tylu młodych ludzi uprawia sport. Powinniśmy ich do tego zachęcać i tworzyć im warunki do rozwoju. Przykład powinien iść z góry – przyznała S. Wojtasik i z uśmiechem na twarzy pokonała dystans.

Uczniowie zmierzyli się również w takich dyscyplinach jak skok w dal, skok w wzwyż, rzut dyskiem, kulą i oszczepem.